HTZ

Tomson
Hej czy długotrwałe używanie testosteronu oraz blokada przysadki nie powoduje jakichkolwiek spustoszeń w naszym organizmie. Np przerostu prostaty lub podobnych schorzeń. Dopytuje się bo jestem na cyklu już około roku miałem przerwę ok 2 miesięcy, ale jak zobaczyłem wyniki badań to zaraz wznowiłem cykl. W zasadzie cykl bazuje na 300mg co 7dni enana lub cypla. Do tego HCG bite od samego początku cyklu w ilości 250ui co 3 dni. Czasami wleci jakiś oral stanazol lub teraz dożuce do teścia oxandrolone. Jak już ma się tego teścia w górnych granicach to później ciężko jest zejść. Komfort życia zaraz spada treningi i wszystko. Rozumiem że wystarczy badać co 3 miechy prolaktyne estradiol morfologie oraz wątrobę. Czy to wystarczy? Czy należy po jakimś czasie zwiększać dawkę testosteronu bo jak wiemy organizm się adaptuje do stężenia i po jakimś czasie już nic nie daje. Czy lepiej utrzymywać stałą dawkę i raz do czasu wrzucić tak jak robię jakiś oral. Mój wiek to 37 lat oraz staż na siłowni około 15 lat. Swoje już zjadłem w życiu także teraz bardziej mi zależy na dobrym somopoczuciu oraz utrzymaniu długo wypracowanej sylwetki. Pozdro
Awatar użytkownika
Trener21
Szanowny kolego Tomson,
Z przyjemnością odpowiem na Twoje pytania i wyjaśnię wszystkie nurtujące Ciebie problemy.
Odnośnie przysadki mózgowej pozwolę sobie skopiować i wkleić moją odpowiedź na priv, którą udzieliłem dosłownie 30min temu innemu koledze gdyż pytał o to samo:
"Odnośnie przysadki: ona produkuje nie tylko FSH i LH ale również TSH (hormon pobudzający tarczycę), ACTH, który pobudza korę nadnerczy, prolaktynę i hormon wzrostu, także jak zablokujesz jej LH i FSH to ona nie "obumrze" bo będzie cały czas aktywnie produkować pozostałe hormony.
To czy uda się odblokować LH i FSH jeżeli kiedyś będziesz chciał zejść całkowicie z hormonów i stracić wszystkie mięśnie bo nie utrzymasz NIC będąc na dużym deficycie testosteronu, uwarunkowane jest genetycznie. Niektórzy po 6 miesiącach na teściu mają problem z odblokowaniem przysadki a inni po 10 latach jak kończą karierę kulturystyczną odblokowują się w 3-4 miesiące." Także nie musisz obawiać się o stan Twojej przysadki stosując egzogenny testosteron nawet całe życie. W USA to standard, że po 35-40 roku życia lekarze przepisują pacjentom TRT (Testosterone Replacement Therapy) do końca życia i nikt tam nie umiera na "zanik przysadki".

Chciałbym Cię pochwalić za to, że stosujesz cały czas testosteron z HCG co jest najlepszą i najzdrowszą opcją dla Twojego organizmu a zwłaszcza dla jąder.
Będąc na steroidowych lekach hormonalnych należy cyklicznie badać krew. W Twoim przypadku na samym testosteronie wystarczy robić: morfologię, estradiol, prolaktynę i ewentualnie nerki (kreatynina, mocznik) i w zależności od jakości diety: profil lipidowy czyli cholesterol. Jeżeli nie wpieprzasz codziennie Mc lub pizzy i nie pijesz za dużo alkoholu to tak na prawdę kontroluj morfologię i estradiol. Testosteron ma praktycznie ZEROWY wpływ na wątrobę.

Odnośnie orali które dodajesz cyklicznie: nie polecam... Są znacznie lepsze i mniej inwazyjne środki które na kilka miesięcy możesz wdrażać a później z nich schodzić jeżeli będziesz już przemęczony. Proponuję cyklicznie dorzucać Nandrolon (oczywiście długi estr bo krótkich się nie opłaca!) czyli popularna "deka" od nazwy estru "Decanoate". Jeżeli nie masz problemów z robieniem sobie zastrzyków to dorzucenia Deki nie odczujesz, bo podajesz ją w jednej strzykawce z Testosteronem.
Dawki: z początku spróbuj 1 do 1 z Teściem, czyli jeżeli bierzesz teścia 300mg co 7 dni to bierz tyle samo deki. Jeżeli zaczniesz trochę zamulać, tracić motywację (bo jest to możliwe na Nandrolonie) to zwiększysz nieco Testa np do 450mg a Dekę pozostawisz na 300mg.
PS. Oxa to są cukierki w kosmicznej cenie, efekty po tym żadne, już lepiej dorzuć 5gr kreatyny i poczujesz więcej niż na Oxie.

Zachęcam do zadawania pytań na forum bądź na priv, w miare możliwości czasowych odpowiem na każde szczegółowo by rozwiać wszelkie wątpliwości.
ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW !!!

:arrow: Obrazek
ODPOWIEDZ