Pomoc w rozpoczęciu pierwszego cyklu

Moderatorzy: Steroidologia, Euro-Pharmacies-Trener21, Forin, Dietetyk-Andrula

Leone
Witam!
Pisze z wieloma pytaniam, na które odpowiedzi tutaj uzyskam.
Chciałbym w końcu coś więcej osiągnąć z moim ciałem, aby chociaż trochę spełniło moje oczekiwania.
Jestem początkującym.
Nie byłoby problemem dla mnie użyć cykli na stronie, ale nie jestem pewien czy będą dla mnie odpowiednie.
Jestem osobą ftm (female to male) i biorę testosteron od 3 lat
Testosteronum Prolongatum Jelfa jedna ampułka co 8 dni (No i tak naprawdę to do końca życia, wiec nie mogę z tego zrezygnować)
Nie jestem pewien w takim razie, jakie substancje by z tym przypadkiem nie kolidowały.
Zależy mi najbardziej o rozbudowaniu tkanki mięśniowej i zejściu z tkanki tłuszczowej. Aby jednak te mięśnie jak teraz mie były tylko silne, ale też wyglądały.
Staram się ćwiczyć minimum 5 razy w tygodniu (trening typowo siłowy) ale wiadomo pandemia trochę ostatnimi czasami mi nie pozwoliła na systematyczność.
Co polecacie na start dla takiej osoby?
Steroidologia
Leone pisze: 03 maja 2021, 16:00 - pn Witam!
Pisze z wieloma pytaniam, na które odpowiedzi tutaj uzyskam.
Chciałbym w końcu coś więcej osiągnąć z moim ciałem, aby chociaż trochę spełniło moje oczekiwania.
Jestem początkującym.
Nie byłoby problemem dla mnie użyć cykli na stronie, ale nie jestem pewien czy będą dla mnie odpowiednie.
Jestem osobą ftm (female to male) i biorę testosteron od 3 lat
Testosteronum Prolongatum Jelfa jedna ampułka co 8 dni (No i tak naprawdę to do końca życia, wiec nie mogę z tego zrezygnować)
Nie jestem pewien w takim razie, jakie substancje by z tym przypadkiem nie kolidowały.
Zależy mi najbardziej o rozbudowaniu tkanki mięśniowej i zejściu z tkanki tłuszczowej. Aby jednak te mięśnie jak teraz mie były tylko silne, ale też wyglądały.
Staram się ćwiczyć minimum 5 razy w tygodniu (trening typowo siłowy) ale wiadomo pandemia trochę ostatnimi czasami mi nie pozwoliła na systematyczność.
Co polecacie na start dla takiej osoby?

Witam

Nawet w twoim przypadku podstawą budowania masy mięśniowej jak i mięśnia będzie odpowiedni trening plus żywienie - możesz mi proszę nakreślić dwa dni z twojego żywienia i tak mniej-więcej trening tygodniowy - to postaram cie naprowadzić na dobry tor :)

Co do leków na początek zaczniemy od zwiększenia samego testosteronu - jego dawka będzie 300 mg co 5 dni - tu polecam ci testosteron cypionate-200mg/ml będzie latwiejsza injekcja 1.5 ml to będzie 300mg , bo jak byś chciał zastac na prolongatumie to 3ml na raz : ( to mija się z celem

i tak po 4 tygodniach takiego cyklu zrobisz badania krwi pod kątem

Estrogenu
SHGB
progesteronu
prolaktyna
Testosteron

wtedy pomyślimy czy włączyć dodatkowe leki - ok ?
Leone
Dziękuje za szybką odpowiedź!
Ogólnie dwa lata ćwiczyłem prawie codziennie. Przez pandemie trochę spadło ale już mówię jak to wyglada teraz
Przed każdym treningiem zaczynam od bieżni za 15 minut bieg.
Na każda partie mięśni wykonuje 4 ćwiczenia 3/4 serie po około 10/15/20 powtórzeń. Co dwa dni lub codziennie robie ćwiczenia na brzuch.
Klatkę robię z bicepsem i tricepsem (kiedy zdążę to jeszcze dodatkowo robie kapturki)
Plecy robie najczęściej z barkami i czasem dołożę jeszcze triceps
Nogi z bardziej rozbudowanym treningiem brzucha.
No i jest to rozłożone na 3 dni i zapętlam je na 6 dni.
Czasem robie więcej partii jednego dnia.
Jeśli chodzi o moje posiłki to w sumie ciężko doprecyzować. Staram się aby mieć w diecie mało węglowodanów i tłuszczu, a więcej białek.
Dodatkowo biorę kreatynę w tabletkach, tauryne, spalacz ziołowy, białko :)
Tyle lat pracy i widać po mnie duża zmianę, te mięśnie są i siła. Ale dobrze by było jakby to było jeszcze bardziej widoczne :>
Czy wtedy ten testosteron cypionate wtedy brać z tym co mam przepisywane przez lekarza prowadzącego?
Steroidologia
Leone pisze: 03 maja 2021, 17:40 - pn Dziękuje za szybką odpowiedź!
Ogólnie dwa lata ćwiczyłem prawie codziennie. Przez pandemie trochę spadło ale już mówię jak to wyglada teraz
Przed każdym treningiem zaczynam od bieżni za 15 minut bieg.
Na każda partie mięśni wykonuje 4 ćwiczenia 3/4 serie po około 10/15/20 powtórzeń. Co dwa dni lub codziennie robie ćwiczenia na brzuch.
Klatkę robię z bicepsem i tricepsem (kiedy zdążę to jeszcze dodatkowo robie kapturki)
Plecy robie najczęściej z barkami i czasem dołożę jeszcze triceps
Nogi z bardziej rozbudowanym treningiem brzucha.
No i jest to rozłożone na 3 dni i zapętlam je na 6 dni.
Czasem robie więcej partii jednego dnia.
Jeśli chodzi o moje posiłki to w sumie ciężko doprecyzować. Staram się aby mieć w diecie mało węglowodanów i tłuszczu, a więcej białek.
Dodatkowo biorę kreatynę w tabletkach, tauryne, spalacz ziołowy, białko :)
Tyle lat pracy i widać po mnie duża zmianę, te mięśnie są i siła. Ale dobrze by było jakby to było jeszcze bardziej widoczne :>
Czy wtedy ten testosteron cypionate wtedy brać z tym co mam przepisywane przez lekarza prowadzącego?

No widzę że robisz podstawowe błędy żywieniowe z tad twoje problemy z nabraniem masy i budowaniem mięśnia - a to co pewnie zdobyłeś to zasługa głownie prolongatuma - wiec zacznij od wzbogacenia diety w wysokiej jakośći węglowodany - kasza jaglana , soczewica, kasza gryczana , ryz - plus wysokiej jakości tłuszcze MCT - masło, jajka, oliwa z oliwek , olej kokosowy - siemie lniane - to podstawy budulca bo samym białkiem nie nabudujesz zwłazcza jak organizm ma deficyty węglowodanowe i tłuszczowe - wiec to będzie podstawa ok

Trening zacznij robić typowo pod masę czyli zmniejsz jego ilość na rzecz większych ciężarow - to spowoduje nabranie masy ale dzi,eki czemu potem będzie łatwiej zrobić lekka redukcje i w ten sposób złapiesz wiecej mięśnia a o to ci chodzi : )

Co to testosteronu - na czas proby czyli na 10 tygodni odstaw test prolongatum - cypionate to parwie taki sam testosteron o długim działaniu wiec nic się nie wydaży - i pamiętaj o badniach po 4 tygodniach
Leone
Czyli narazie nie kombinować z innym produktami , czy spalaczami? :) Bo widziałem na stronie pare tych spalaczy i nie tez nie wiem w jaki sposób one działają :)
Steroidologia
Leone pisze: 03 maja 2021, 21:23 - pn Czyli narazie nie kombinować z innym produktami , czy spalaczami? :) Bo widziałem na stronie pare tych spalaczy i nie tez nie wiem w jaki sposób one działają :)
Na ten czas nie , skup się na tym co napisałem i uwierz mi że podstawą podstaw jest jedzenie i trening, ogarnij to to zobaczysz jaki będzie progres , z czasem będzie można dodawać inne leki ale najpierw zacznij od podstaw ok ?

daj znać czy wszytko jasne
Leone
Hej hej! Zdobyłem o to takie rzeczy z polecenia
Sky Laboratories testosterone cypionate i
Galaxy Pharmaceuticals methandienone 10 mg
Zastrzyki co 10 dni tylko muszę sobie przypomnieć w jakiejś dawcę ( może wy też wiecie)
A tabletki codziennie do śniadania
Czy wszystko z tym zestawem okej jak na początek?
Awatar użytkownika
Euro-Pharmacies-Trener21
Cześć Leone,

Nie wypowiadam się w Twoim temacie bo kompletnie nie mam doświadczenia z osobami, które zmieniły płeć. Nie mniej jednak Methandienone to najsilniejszy steryd jaki istnieje więc jest NA PEWNO nieodpowiedni dla osoby początkującej.

Odnośnie Testosteronu Cypionatu - jest to długi estr o okresie półtrwania około 6-8dni (w zależności od źródła informacji) jednak najlepiej jest, gdy stosujemy nieco częstsze iniekcje by poziom Testosteronu we krwi był w miare stabilny a nie sinusoidalny (raz dużo, raz mało). Polecam stosować Cypionat najrzadziej co 5 dni.

To tyle ode mnie.
Leone
Bardzo bardzo dziękuje za odpowiedź!
Steroidologia
Euro-Pharmacies-Trener21 pisze: 25 czerwca 2021, 02:00 - pt Cześć Leone,

Nie wypowiadam się w Twoim temacie bo kompletnie nie mam doświadczenia z osobami, które zmieniły płeć. Nie mniej jednak Methandienone to najsilniejszy steryd jaki istnieje więc jest NA PEWNO nieodpowiedni dla osoby początkującej.

Odnośnie Testosteronu Cypionatu - jest to długi estr o okresie półtrwania około 6-8dni (w zależności od źródła informacji) jednak najlepiej jest, gdy stosujemy nieco częstsze iniekcje by poziom Testosteronu we krwi był w miare stabilny a nie sinusoidalny (raz dużo, raz mało). Polecam stosować Cypionat najrzadziej co 5 dni.

To tyle ode mnie.
Kolega trener ma racje nie uzywaj methandienione - to silny lek jest i wogole ci nic nie wniesie pod katem tego czego ty oczekujesz - wiec wskocz na test cypionate 200mg co 5-6 dni to dluzszym okresie czasu zorbi weiksza robote - i nie pakuj sie w leki tego tyopu sa silnie inwazyjne
ODPOWIEDZ