Jak obnizyc hematokryt i estaradiol

Moderatorzy: Steroidologia, Forin, Dietetyk-Andrula

zaq1w
Czesc,

W grudniu zeszlego roku mialem hematokryt 47,5% (zakres 40-49,5)i estradiol 248pmol/l (zakres 28-156). Od 4 miesiecy, pod opieka lekarza, jestem na tzw. TRT. To co dostalem to testo pn,sr 50mg pt 100mg, hcg 500jm raz w tyg. Niestety moje wartosci hema i estr wzrosly i nie potrafie ich zbic w sposob "naturalny". Hematokryt 52,5% oraz estr 335pmol/l.

Prosba o porade jak je obnizyc? Stawiam ze na estr potrzebuje jakis aromatyzer np. symex, natomiast co z hematokrytem?

Z gory dzieki za sugestie.
Awatar użytkownika
Trener21
Cześć zaq1w,

Najpierw kilka pytań:
1) czy nie zapytałeś się swojego lekarza, który przepisał Tobie Testosteron oraz HCG, co zrobić ze zbyt wysokim Estradiolem?
2) w jakim państwie mieszkasz, że takie rzeczy przepisują lekarze? Co było przyczyną wdrożenia TRT?
3) Ile masz lat?
ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW !!!

:arrow: Obrazek
zaq1w
Czesc Trener21,

1. Lekarz chcac obnizyc estro zalecil zmiane dawkowania. Zaczalem z 100mg raz na tydzien, po 2 miesiacach i wykonaniu badan dostalem zalecenie zmiany na 50mg pn,sr,pt. Wyzej napisalem ze jest to raczej 50,50,100 bo to dawkowanie po pol nie wychodzi mi jakos mega dokladnie. Mysle ze koledzy z forum tematycznego moga miec duzo pomocnych informacji w tym temacie :D

2. Oczywiscie PL :D Powodem przepisania testo byly dwa niskie oznaczenia testosteronu - 290 i 310 oraz symptomy ktore mialem. Sennosc w ciagu dnia, brak energii itp

3. Lat 40
Awatar użytkownika
Trener21
Dziękuję za odpowiedzi.

Jestem zdumiony i pełen podziwu, że lekasz w PL przepisał HCG do kuracji Testosteronem. Może, w końcu coś się ruszy w lepszym kierunku pod tym względem w naszym kraju.

1) Mam rozumieć, że po rozbiciu dawki na 3x w tyg Estradiol nie obniżył się? Powinny być mniejsze wahania stężenia tegoż hormonu we krwi.

Ogólnie na obniżenie Estradiolu zalecam: Boldenon lub Masteron. Jeżeli nie jesteś podatny na skutki uboczne podwyższonego DHT (łysienie męskie, powiększenie prostaty, spory trądzik) to Masteron będzie ciekawszym jednak droższym rozwiązaniem - powinieneś odczuć poprawę nastroju a nawet zwiększone libido jeszcze bardziej niż na samym Testosteronie. Dawki, które dla Ciebie by wystarczyły do obniżenia Estradiolu są badzo małe więc środka starczyłoby Tobie na bardzo długo. Mówię tu o dawkach rzędu: 100-150mg tygodniowo.

W jaki sposób próbowałeś zbić hematokryt?

zaq1w
Po rozbiciu Estradiol zostal praktycznie na tym samym poziomie.

Hematokryt wlasnie tutaj mam problem, malo jest w sieci informacji jak to zbic. Jestem nawodniony - dziennie conajmniej 2x 1.5l butelki wody, odstawilem suple zeby wykluczyc zelazo itp. Zaczalem troche kardio, jakis spacer, troche cwiczen w domu - wiadomo silownie zamkniete. Co jeszcze moge zrobic?
Awatar użytkownika
Trener21
Hematokryt 52,5% to nie jest zły wynik. Każdy kto zacznie stosować Testosteron lub inne środki anaboliczno-androgenne zwiększy swój Hematokryt. Przy tym wyniku pozostałbym z tym co robisz do tej pory czyli dużo wody oraz cardio kilka razy w tygodniu po 30-45min.

Skupiłbym się na Twoim miejscu na Estradiolu, który możesz obniżyć stosując to co pisałem powyżej.

Napisz do mnie na priv a ogarnę dla Ciebie Boldenon lub Masteron w dobrej cenie, lepszej niż w cenniku na stronie internetowej.

zaq1w
Nowe badanie krwi i nowy wynik hematokrytu - 54,2%. Niestety zwiekszyl sie.

Odezwe sie na priv jak pisales.
ODPOWIEDZ