Cykl ENAN 16 tygodni +

Janek13
Witam

Zamierzam rozpocząć swój pierwszy cykl na testosteronie . Mam 29 lat, 190cm ,95kg. Trenuję od kilku lat. Zdaję sobie sprawę ,że tematów jak ten było w internetach setki, ale każdy ma inny organizm i inaczej reaguje na doping. Widzę ,że poziom merytoryczny na forum jest wysoki, więc chciałbym mieć ,,podkładkę,, z poradami gdy coś poszło nie tak jak np; podwyższony poziom hormonów, trądzik itp. No i kwestia zamotania środków, wolałbym od razu wiedzieć czego i ile będę potrzebował. Z suplementów stosuję; multiwitaminę,d3+k2,tran, kolagen, kreatynę i cyklicznie czasem coś dorzucam np; ashwaganda, probiotyki itp. Coś zmienić,dodać wyrzucić? Z badań robiłem; morfologie, profil lipidowy ( cholesterol całkowity mam w górnych granicach ), lh,estradiol,prolaktyne,test wolny,kortyzol. Wszystko w normie. Ok do rzeczy :D

1-16 Testosterone Enanthate – 250mg-ml 1ml-amp / e5d ( czyli potrzebuje 23 ampułki 250mg/ml ? Sorry za glupie pytanie ale nie wiem w jakich stężeniach się do sprzedaje :oops:
6-16 HCG ( tu pytanie ile dokładnie jednostek warto by zamówić )
12-16 2 x Tamoxifen-20mg/tab 20 tabs
12-16 2 x Clomid-50mg/tab 20tabs
1-12 tydzień 10-20 mg Aromasin ( na wysoki estrogen gdyby była potrzeba )
Cabster na wysoką prolatynę ? ( ile zamówić na wszelki wypadek )

HCG zamierzam brać od 6 tygodnia 500j e2d. Czy pod koniec cyklu zastosować większą dawkę ? Jak najskuteczniej brać sermy ? Na jakim poziomie utrzymać hormony przed rozpoczęciem stosowania sermów? Czy brać wszystko na raz przy PCT czy lepiej np HCG+ tamox ( jeśli estro wysoko na początku większa dawka tamox-u ) i potem Clomid ? No i pytanie klucz. Czy na pierwszy raz do dobrze jak bym chciał pociągnąć to dłużej np do 20-24 tygodni ? Jak by to wyglądało przy tak długim cyklu?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Trener21
Cześć Janek13,

Sprawa jest prostsza niż się może wydawać. Poczytaj moje wpisy na forum to dowiesz się na czym polega moja filozofia ale postaram się ją przedstawić Tobie w skrócie w podpunktach.
Badania jako takie zrobiłeś i skoro są w normie to nie widze przeszkód byś zaczął:

1) Wchodzisz na Testosteron Cypionat/Enantan 250mg/1ml i używasz 250mg (1ml) co 5 dni co da 350mg w tygodniu
2) HCG bierzesz praktycznie od samego początku (możesz zacząć po 2-3 tyg jak chcesz zaoszczędzić 20zł...) DAWKI: 250iu co 2 dni lub 500iu co 3-4 dni na leniwego. HCG bierzesz CAŁY CZAS będąc na środkach blokujących oś HPTA czyli np. będąc na Testosteronie
3) Po 4 tyg od startu idziesz na badania i robisz: morfologia, estradiol, prolaktyna - wyniki do mnie do analizy. Najprawdopodobniej będziesz musiał dorzucić coś na obniżenie Estradiolu bo mało który podopieczny ma tak niską aromatyzację, że nie musiałem mu podawać środków do kontroli poziomu Estradiolu. Co to za środki - jest to Masteron lub Boldenon - w zależności ile masz pieniędzy. Masteron będzie nieco lepszym wyborem, ze względu na genialne samopoczucie oraz podwyższone libido, które dostarcza a także w mniejszym stopniu zagęszcza krew niż Boldenon. Oczywiście przy kontroli morfologii (hematokryt i hemoglobina) Boldenon również można śmiało stosować długotrwale.
4) Tamoxifen czy Clomid jest zbędny gdyż nie polecam robić odbloków co pare miesięcy gdyż jest to niezdrowe dla organizmu. Wahania hormonów często są gorsze niż stabilne wysokie stężenie we krwi! Także jakbyś chciał "odpocząć" to po prostu robisz "mostek" schodząc na małą dawkę Testosteronu+HCG i po odpoczynku ponownie wchodzisz na większe dawki i ewentualnie dołączasz inne środki np. Nandrolon.
5) Inhibitory Aromatazy przydają się jedynie przed startem na zawodach gdzie Estradiol trzeba praktycznie WYZEROWAĆ. Sporadycznie w przypadku osób mocno aromatyzujących i mających skłonności do ginekomastii rozpisuję Anastrozol (Arimidex) jako dodatek do mocno aromatyzujących środków takich jak Methandienone (Metanabol/Dianabol/D-bol) mimo stosowania Boldenonu lub Masteronu. Jednak jest to kuracja tylko na czas trwania przyjmowania Metki czyli zazwyczaj 4-6tyg nie więcej.
6) Cabaser ZAWSZE warto mieć w domowej apteczce bo Prolaktyna potrafi płatać figle zwłaszcza gdy stosujesz Nandrolon. To czy go użyjesz zależeć będzie od wyników badań poziomu Prolaktyny we krwi.

Jeżeli masz dodatkowe pytania - zapraszam.
ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW !!!

:arrow: Obrazek
Janek13
Dzięki za odpowiedź ! Na pierwszy raz chyba jednak nie chciał bym stosować dwóch środków. Wyniki testów wrzucę po 4 tygodniach. Jakie inne rozwiązanie proponujesz gdyby estro jednak wywaliło ? Jak będę chciał dłużej zostać na teściu trzymać cały czas takie dawki czy po jakimś czasie zwiększyć ?
Steroidologia
Najpierw zobacz jak bedzie - kazdy ma inna aromtyzacje niektorzy nei potzrebuje blokerow estrogenow przy tych dawkach a inni aromatyzuje juz przy 100mg tescia w tygodniu wiec zrob badnia w 5 tyg bedzie wiadomo co dalej bo tak w ciemno gadac to ciezko - co do zminy dawek mzoesz sie bawic keidy chesz ale myse ze ta dawka 350mg w tyg jets dobra opcka na te 16 tyg
Awatar użytkownika
Trener21
Kolego Janek13,

Myślę, że wszystko dokładnie i szczegółowo wyjaśniłem w moim poprzednim poście. To, że nie chcesz stosować dwóch środków bo masz takie widzimisie nie jest mądrym pomysłem jeżeli tegoż środka akurat będziesz potrzebował. Wszystko wyjaśnią badania krwi które zaleciłem zrobić po 4 tygodniach od rozpoczęcia kuracji Testosteronem i HCG.
ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW !!!

:arrow: Obrazek
ODPOWIEDZ