Ginekomastia

Awatar użytkownika
Forin
franki pisze: 05 grudnia 2022, 10:52 - pn
Forin pisze: 02 grudnia 2022, 18:38 - pt
50% ogółu facetów posiada gruczoły tzw. gyno. Chodzi o to, aby się nie powiększały.

Gyno mogło się powiększyć tutaj od zwiększonych estrogenów lub prolaktyny. (w tym przypadku - bo generalnie również od np. igf-1).

Byłeś już wcześniej na dece? W praktyce niektórzy nie ruszają 19nors (deka/tren) z uwagi na gyno, niezależnie od poziomu hormonów.

Tak na marginesie - jeśli przy 500mg/wk bolda zbijałeś jeszcze estrogeny przy pomocy letro i były w normie- to dziwne, ale nie można wykluczyć, że bardzo mocno aromatyzujesz. Jak dawkowałeś letro?

Moim zdaniem już Ci się nie pomniejszy jeśli nie pomógł tamoxifen przez te pare tygodni.

Mozesz zobić sobie następny cykl na master onie - jest to pierwotnie lek na raka piersi (SERM jak tamoxifen) i są osoby twierdzące, że cofnął im gyno, ale jest to mały % użytkowników.
Czesc, dzieki za odpowiedz,
tak do nie moj pierwsyz cykl na dece. wczesniej tez sie zdarzylo takie swedzenie, ale guzki sie nie pojawily. myslalem ze to jakies moje przewrazliwienie, ale moze faktycznie deka wywoluje taki objaw.
Letr mam plynne (5mg/10ml), rozcienczone w proporci 1:25, i bralem dawke 0.2 ml. na poczatku malutko - 1/tydzien. Po rozpczeciu sie objawow bralem codziennie przez moze 3 tygodnie.
nie wiem czy ja to dobrze liczę, ale po rozcieńczeniu 1:25 (5mg/10ml) mamy: 5mg na 250ml

0.2ml to będzie wtedy 0,004mg - bardzo mało letro

Jak poszly badania to estro bylo 116 (N:41-159) wiec norma ale wciaz duzo.
napisz proszę ile było przed letro, ile po, jeśli masz takie wyniki
To pewnie, w przyszlosci, pozostaje mi branie letro systematycznie podczas cyklu i monitorowanie estro
trudno powiedzieć, bo przy tak dobranych dawkach ("boldka (ok.500mg/w), deki(160/w) i enantatu (440mg/w)") nie powinieneś mieć żadnych problemów z wysokim estro (a raczej niskie e2) - wątpie trochę w ich autentyczność (czy to jest to co napisano - w rzeczywistości możesz być na większej dawce test/deca niż myślisz).

Lepiej stosować aromasin/arimidex, niż letro.
Jeszcze jedno pytanko, jak teraz juz bralem tamoxifen, musze go wcaiz podawac do odbloku czy juz wystarczy hcg a pozniej clomid?
jeśli masz pewność, że masz niskie estrogeny i prolaktyne to nie musisz podawać tamoxifen - nic już nie da
Odblok chcialem zaczac tak dwa tygodnie po ostatniej iniekcji, zeby poziom tescia troche opadl. To dobra strategia czy mozna od razu HCG?
ogólnie to biorąc pod uwagę boldenon oraz decanoate nandrolonu (najdłuższe estry, trzymają jeszcze ~4 tygodnie) to pociągnął bym sam testosteron 4 tygodnie,

tak, dwa tygodnie jesteś jeszcze na testosteronie, ale HCG możesz zacząć 2 tygodnie przed końcem testosteronu i pociągnąć 2tyg po ostatniej iniekcji testosteronu (razem 4 tygodnie) (minimum to 500iu e3d)
franki
Forin pisze: 05 grudnia 2022, 19:38 - pn
nie wiem czy ja to dobrze liczę, ale po rozcieńczeniu 1:25 (5mg/10ml) mamy: 5mg na 250ml

trudno powiedzieć, bo przy tak dobranych dawkach ("boldka (ok.500mg/w), deki(160/w) i enantatu (440mg/w)") nie powinieneś mieć żadnych problemów z wysokim estro (a raczej niskie e2) - wątpie trochę w ich autentyczność (czy to jest to co napisano - w rzeczywistości możesz być na większej dawce test/deca niż myślisz).

jeśli masz pewność, że masz niskie estrogeny i prolaktyne to nie musisz podawać tamoxifen - nic już nie da

ogólnie to biorąc pod uwagę boldenon oraz decanoate nandrolonu (najdłuższe estry, trzymają jeszcze ~4 tygodnie) to pociągnął bym sam testosteron 4 tygodnie,

tak, dwa tygodnie jesteś jeszcze na testosteronie, ale HCG możesz zacząć 2 tygodnie przed końcem testosteronu i pociągnąć 2tyg po ostatniej iniekcji testosteronu (razem 4 tygodnie) (minimum to 500iu e3d)

A nie, przepraszam, pomylilem się, letrozol ktory mam to 5mg/1ml (nie 10ml) wiec wyszloby 0.04mg w dawce.
Mam wrazenie ze wczesniej mi to skutecznie zbijalo.
Ale moze tak jak piszesz, deka sama w sobie wywolala taki skutek (nie wiedzialem ze moze sie to zdarzyc niezaleznie od poziomu hormonow).
Niestety nie mam wynikow sprzed brania letro. Pierwsze badania zroiblem po kilku (3 tyg moze) na letro i bylo 119 (N 41-159) Kolejne badania zrobilem juz po cyklu na odbloku i wowczas estro bylo na poziomie spoza skali bo <10 (inny lab;norma 11-44) wiec zjechalo konkretnie. Szczerze to wątpie ze estro mi podjechalo tak bardzo zeby wywolac gino, ale niestety nie zrobilem badan w momencie jak pojawily sie objawy.
A pytanko, skonczylem moj cykl (bold, deka, test) i 2 tyg po ostatniej iniekcji testosteronem (4 tyg od bolda/deki) zrobilem badania na poziom testosteronu i wyszlo 424 ( norma 47 - 980). Jest to mozliwe ze po 14 tyg cyklu w dwa tyg tak zjechal?? Czy moze produkty byly lewe (Ferring). Niestety nie mierzylem poziomu w trakcie cyklu. Ale sadzac po wynikach i wygladzie produkty dzialaly. Chyba ze faktycznie tak szybko go neutralizuje.

Wspomniales cos o masteronie wczesniej - mozna go wrzucic zamiast deki i wowczas jechac test bold mast przy cyklu na mase czy polecilbys cos innego?
dzięki
Dietetyk-Andrula
franki pisze: 23 stycznia 2023, 20:56 - pn
Forin pisze: 05 grudnia 2022, 19:38 - pn

A nie, przepraszam, pomylilem się, letrozol ktory mam to 5mg/1ml (nie 10ml) wiec wyszloby 0.04mg w dawce.
Mam wrazenie ze wczesniej mi to skutecznie zbijalo.
Ale moze tak jak piszesz, deka sama w sobie wywolala taki skutek (nie wiedzialem ze moze sie to zdarzyc niezaleznie od poziomu hormonow).
Niestety nie mam wynikow sprzed brania letro. Pierwsze badania zroiblem po kilku (3 tyg moze) na letro i bylo 119 (N 41-159) Kolejne badania zrobilem juz po cyklu na odbloku i wowczas estro bylo na poziomie spoza skali bo <10 (inny lab;norma 11-44) wiec zjechalo konkretnie. Szczerze to wątpie ze estro mi podjechalo tak bardzo zeby wywolac gino, ale niestety nie zrobilem badan w momencie jak pojawily sie objawy.
A pytanko, skonczylem moj cykl (bold, deka, test) i 2 tyg po ostatniej iniekcji testosteronem (4 tyg od bolda/deki) zrobilem badania na poziom testosteronu i wyszlo 424 ( norma 47 - 980). Jest to mozliwe ze po 14 tyg cyklu w dwa tyg tak zjechal?? Czy moze produkty byly lewe (Ferring). Niestety nie mierzylem poziomu w trakcie cyklu. Ale sadzac po wynikach i wygladzie produkty dzialaly. Chyba ze faktycznie tak szybko go neutralizuje.

Wspomniales cos o masteronie wczesniej - mozna go wrzucic zamiast deki i wowczas jechac test bold mast przy cyklu na mase czy polecilbys cos innego?
dzięki
Każdy środek można lecieć czy to na masie czy to na redukcji, nie ma zasady jeśli potrafi się dobrze wszystko rozgerać. Na masę średnio w długim terminie sprawdzi się DHT czyli masterony itd.
Zamiast deki już proponuje Bolda to na pewno, A jeśli chcesz 3 środek to np. Primabolan.

Pamiętaj więcej nie znaczy lepiej, zwykle Prosi już dawno odeszli od dziwnych Complexów środków, a jest to zwykle na masie Bold, Deka, Test
Jeśli chciałbyś zmaksymalizować swoją sylwetkę,w jak najszybszym czasie, mieć stały kontakt 24/7, robić to mądrze i NAJskuteczniej, jak tylko to możliwe[...] - Współpraca 1:1 jest dla Ciebie, po więcej info napisz prywatną wiadomość :geek: D.A.
Awatar użytkownika
Forin
franki pisze: 23 stycznia 2023, 20:56 - pn A pytanko, skonczylem moj cykl (bold, deka, test) i 2 tyg po ostatniej iniekcji testosteronem (4 tyg od bolda/deki) zrobilem badania na poziom testosteronu i wyszlo 424 ( norma 47 - 980). Jest to mozliwe ze po 14 tyg cyklu w dwa tyg tak zjechal??
tak, to by mniej więcej pasowało
dzięki
jeśli chcesz mase bez deki to spróbuj po prostu większych dawek testosteronu, boldenon lub masteron można do tego dodać,
Niewychodz
Odnośnie tematu również wyczuwam "kulki" pod sutkami, bolą jak złapie i ścisne ale tak nie są odczuwalne, z tego co pamiętam od zawsze coś miałem w okolicy sutków, endokrynolog kiedyś badał i stwierdził że to nie Gino jednak nigdy wcześniej tych "kulek" nie wyczuwałem, na bombie jestem od roku,przy wyższym estro sutki swedzialy, teraz trzymam 20oczek ponad normę no i czuje tylko jak złapie sutek. Pytanie czy coś z tym robić? Da się zniwelować jeszcze te grudki czy raczej to zignorować?
Dietetyk-Andrula
Niewychodz pisze: 25 stycznia 2023, 14:43 - śr Odnośnie tematu również wyczuwam "kulki" pod sutkami, bolą jak złapie i ścisne ale tak nie są odczuwalne, z tego co pamiętam od zawsze coś miałem w okolicy sutków, endokrynolog kiedyś badał i stwierdził że to nie Gino jednak nigdy wcześniej tych "kulek" nie wyczuwałem, na bombie jestem od roku,przy wyższym estro sutki swedzialy, teraz trzymam 20oczek ponad normę no i czuje tylko jak złapie sutek. Pytanie czy coś z tym robić? Da się zniwelować jeszcze te grudki czy raczej to zignorować?
Jeśli masz to już od ponad 6+ miesięcy to raczej nic z tym nie zrobisz.
Gino nie wpływa ogólnie na zdrowie, a na estetykę sylwetki.

Jedyna opcja to będzie operacja skalpel, jeśli Ci to nie przeszkadza w sylwetce, nie masz zaawansowanego gino, nie jest to widoczne to ja bym zignorował.
Jeśli chciałbyś zmaksymalizować swoją sylwetkę,w jak najszybszym czasie, mieć stały kontakt 24/7, robić to mądrze i NAJskuteczniej, jak tylko to możliwe[...] - Współpraca 1:1 jest dla Ciebie, po więcej info napisz prywatną wiadomość :geek: D.A.
Niewychodz
A jak mogę zapobiec rozwinięciu się tego? Jakas profilaktyka oprócz stosowania IA?
Dietetyk-Andrula
Niewychodz pisze: 25 stycznia 2023, 15:12 - śr A jak mogę zapobiec rozwinięciu się tego? Jakas profilaktyka oprócz stosowania IA?
Nie mieć wyjebanego Estradiolu i prolaktyny. PROfilaktyka. Badania co miesiąc i co 2 tyg od dodania nowych środków czy zwiększenia.

Powód powstania Gino to nadmierne wysokie stężenia estradiolu czy prolaktyny.
Niewychodz
To jeszcze pytanie, exe koniecznie do posiłku z tłuszczami? Do tej pory wrzucałem zawsze wieczorem nie zważając na tłuszcze w posiłku, ma to duże znaczenie?
Dietetyk-Andrula
Niewychodz pisze: 25 stycznia 2023, 15:30 - śr To jeszcze pytanie, exe koniecznie do posiłku z tłuszczami? Do tej pory wrzucałem zawsze wieczorem nie zważając na tłuszcze w posiłku, ma to duże znaczenie?
Tak, tak zostało przyjęte. Ogólnie tak jak i większość suplementów najlepiej spożywać wraz z tłuszczami.
ODPOWIEDZ