Witam. Jestem Tetraplegikiem - muszę przytyć

agentbrowar
Jestem tetrusem ( całkowity bezwład nóg i częściowy rąk ), od 20 lat na wózku po skoku. Mam 180 wzrostu i tylko 55 kg wagi tzn. kości oblepione skórą. Muszę coś z tym zrobić. Wstyd gdziekolwiek się pokazać w gaciach. Proszę o propozycję zwiększenia masy. Jakiś MGF, albo coś podobnego. Jeżeli macie propozycje lub wskazówki to proszę o radę. Dzięki.
BodyHelp
agentbrowar pisze: 22 września 2022, 15:00 - czw Jestem tetrusem ( całkowity bezwład nóg i częściowy rąk ), od 20 lat na wózku po skoku. Mam 180 wzrostu i tylko 55 kg wagi tzn. kości oblepione skórą. Muszę coś z tym zrobić. Wstyd gdziekolwiek się pokazać w gaciach. Proszę o propozycję zwiększenia masy. Jakiś MGF, albo coś podobnego. Jeżeli macie propozycje lub wskazówki to proszę o radę. Dzięki.
Hej,
Bardzo serdecznie Witam Cię na forum.

Tutaj niestety nie ma drogi na skróty.
Najlepsza i najszybsza opcja będzie dodatni bilans kaloryczny.
Wtedy waga powinna pójść do góry.
Suplementy bez nadwyżki kalorycznej nic nie zrobią.

Pozdrawiam serdecznie,
BodyHelp
pepsiz55
agentbrowar pisze: 22 września 2022, 15:00 - czw Jestem tetrusem ( całkowity bezwład nóg i częściowy rąk ), od 20 lat na wózku po skoku. Mam 180 wzrostu i tylko 55 kg wagi tzn. kości oblepione skórą. Muszę coś z tym zrobić. Wstyd gdziekolwiek się pokazać w gaciach. Proszę o propozycję zwiększenia masy. Jakiś MGF, albo coś podobnego. Jeżeli macie propozycje lub wskazówki to proszę o radę. Dzięki.
A jak z aktywnością fizyczną? jesteś w stanie wykonywać jakieś ćwiczenia? jeśli chodzi o wagę to jw, tylko nadwyżka kcal tutaj coś zdziała
agentbrowar
Witam. Po krótce opiszę mój przypadek. Lekarze nie dawali mi żadnych szans na przeżycie, przez pół roku byłem człowiek trawa, mogłem tylko ruszać głową. Lecz pomału chyba na złość konowałom wyszedłem z tego.
Mogę wykonywać różne ćwiczenia z ciężarkami na nadgarstkach, ponieważ dłonie mam niesprawne. Nogi niestety są bezwładne, także moje pytanie jaki suplement proponujecie na podbicie wagi, a z wypoceniem tego sobie poradzę.
Mam 50 lat. Teraz będę miał wnuka, i dziadek musi jakoś wyglądać. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
agentbrowar
Zapomniałe dodać. Nie mogę jeść więcej niż dwa posiłki dziennie. Wszystko przez to, że moja żona pracuje i mogę się załatwiać co 4 dni. Wtedy na tabletkach czyszczę się. Przepraszam za wyrażenie, ale praktycznie cały dzień na basenie( przenośnym Kiblu ) i oczywiście strasznie się odwadniam.
pepsiz55
Moim zdaniem suplement który może pomóc to odżywka białkowa, w połączeniu z na przykład zmiksowanymi bananami, żeby podbić kalorykę. Jeśli chodzi o mocniejsze wspomaganie to niezależnie od tego co byś wziął nie zwiększysz wagi bez nadwyżki kalorycznej, trzeba o to zadbać w pierwszej kolejności. Pomocne mogą się okazać gumy oporowe, nie wiem jak dokładnie wygląda twoja ruchomość ale powinny otworzyć sporo możliwości w kwestii ćwiczeń, a te będą bardzo pomocne jeśli chcesz poprawić swój wygląd. Proponuję zacząć codziennie wpisywać w aplikację do liczenia kalorii wszystko co jesz, dużo łatwiej będzie wcelować w odpowiednią ilość. Przy twojej wadze zapotrzebowanie nie jest duże więc jeśli jesz w każdy dzień podobną ilość to nawet dodanie szejka który dostarczy z 300kcal może wpłynąć na przybranie masy ciała. Jeśli chodzi o jakieś środki to nie szedłbym raczej w tą stronę, ale ja akurat nie mam tutaj zbyt dużego doświadczenia, może ktoś inny się wypowie.
Dietetyk-Andrula
agentbrowar pisze: 23 września 2022, 08:08 - pt Zapomniałe dodać. Nie mogę jeść więcej niż dwa posiłki dziennie. Wszystko przez to, że moja żona pracuje i mogę się załatwiać co 4 dni. Wtedy na tabletkach czyszczę się. Przepraszam za wyrażenie, ale praktycznie cały dzień na basenie( przenośnym Kiblu ) i oczywiście strasznie się odwadniam.
Co do środków anabolicznych, żaden Ci nie pomoże jeśli będziesz mógł trenować, ani jeść więcej.

Druga sprawa, na pewno jesteś zajebistym facetem i to że mało ważysz nie świadczy o tym, że jesteś gorszy lub inny, co z tego że jesteś chudy, wcale nie musisz przytyć, nie odbieraj tego za wadę, a za plus.

Nie daj się wciągnąć w ten "bieg szczurów", że masz być taki i taki.. Jeśli ciągle czujesz się dobrze..

Gratulację wnuka i uważam, że wnuczek będzie mega zadowolony i będzie bardzo doceniał to że ma takiego dziadka, który może mu przekazać sporo wiedzy i doświadczeń, bo na pewno sporo przeszedłeś..

To się liczy w życiu, nie wygląd, nie to jak ktoś wygląda, ile waży, jak się ubiera, czy go stać na drogi ubiór, czym jeździ, czy ma dłonie, czy ma nogi czy nie..

Liczy się to jakim jest człowikiem, a w tym pędzie życia dajemy się wbić w tę grę szczurów, że musimy wyglądać tak, bo inaczej nie będziemy pasować do tego świata. Błędne myślenie. Otaczaj się ludźmi którzy Ciebie kochają takim jakim jesteś.

Pokochaj samego siebie, na pewno jesteś wspaniałym człowiekiem i masz więcej plusów niż Ci się wydaje..

Pozdrawiam D.A. - Dobrego dnia kolego, bardzo miło Ciebie u nas zagościć.
ODPOWIEDZ