Powitanko

nomenkla
Witaj Hejjjsik! Powodzenia chłopie na drodze teścia :D

hejssik pisze: 02 sierpnia 2022, 13:23 - wt Na ten moment jem około 2200 kcal, w dni treningu 150g węgli a w nietreningowy 100g wiec ilości małe. Reszta to białko + tłuszcz. Cardio nie robię ze względu na prace - codziennie chodzę około 10km i dźwigam różne przedmioty. Trening siłowy 3x w tyg około 1.5h z maksymalnymi ciężarami na ten moment - siła juz trochę spadła w wyniki redu. Pije 5l wody dziennie wiec widocznie jeszcze 4 muszę dołożyć :D nie będzie łatwo ale może uda się wykonać. Dzięki :)
Okej, to rzeczywiście już mało jedzenia, masz.

Jasne jeśli cardio/aktywność masz taką wysoką to spoko.

Wprowadź zdecydowanie więcej wody, 8 l na dobry początek. oraz sól > 10g.

Następnie lub, teraz zmniejsz z dnia ntrg. do 70g ww, zabieg ograniczania wody, tak samo po to tyle wody, by organizm jej nie trzymał, wtedy rzeczywiście zejdzie wszystko fajnie :)

Tłuszczu daj w dzień trg 40g max
w dzień nie trg 65.

Reszta białko
hejssik
W dzień treningowy zostawić 150g węgli, 40 tłuszczu, 350g białka to wyjdzie około 2100 kcal. Czy nie za dużo tego białka dla naturala? Wychodzi jakieś 4.4g na kg masy ciała to już trochę sporo :D chyba, że mam obciąć kcal to już inna bajka
Dietetyk-Andrula
hejssik pisze: 02 sierpnia 2022, 20:29 - wt W dzień treningowy zostawić 150g węgli, 40 tłuszczu, 350g białka to wyjdzie około 2100 kcal. Czy nie za dużo tego białka dla naturala? Wychodzi jakieś 4.4g na kg masy ciała to już trochę sporo :D chyba, że mam obciąć kcal to już inna bajka
Tak jest, ogólnie utnij do 1900 kcal jeśli dasz radę, jeśli nie to do 2000kcal koniecznie.
Białko wysoko, dla naturala, nie naturala nie ma to różnicy, tym bardziej że jesteś w takim okresie końcówki.
Spokojnie, badania pokazują że wysoko białko nie robi krzywdy, ani dla nerek, ani dla zdrowia..

W ostatnich szlifach nawet naturale pod zawody muszą mieć białko wysoko, po to chociażby aby sytość (najedzenie) była lepsza, dodatkowo białko najdłużej się "spożywa" = organizm najwięcej czasu potrzebuje do spalenia = więcej spalonych kcal.

Spróbuj tak przez tydzień, dwa zobaczysz obiecuje efekty :) oczywiście jeśli będziesz rzetelnie się trzymał..
Dodatkowo za tydzień zwiększ wodę do 10 l oraz sól 12g, w diecie bez zmian.

Fajnie jakbyś mógł dodać cardio rano na czczo, to też byłoby ekstra : ]

Masz generalnie chodzić i budzić się do toalety co 2-3h na oddanie moczu, wtedy znak że woda schodzi.

Pozdrawiam D.A.
hejssik
Ok postaram się na 2000 kcal zejsc. Jak miałem urlop na początku lipca to 2 tyg robiłem interwały 30min po siłowym - byłem wypompany jak koń po westernie :D 8L wody wczoraj wjechało soli około 10g przytrzymam tak do niedzieli i od poniedziałku 10L wody 12g soli. Koniec redukcji planowany na 15.08 :)
BodyHelp
hejssik pisze: 03 sierpnia 2022, 10:45 - śr Ok postaram się na 2000 kcal zejsc. Jak miałem urlop na początku lipca to 2 tyg robiłem interwały 30min po siłowym - byłem wypompany jak koń po westernie :D 8L wody wczoraj wjechało soli około 10g przytrzymam tak do niedzieli i od poniedziałku 10L wody 12g soli. Koniec redukcji planowany na 15.08 :)

Hej,
Super że tak wszystkiego się trzymasz co polecił Tobie D.A na pewno osiągniesz swój cel!:)

Nie zakładaj nigdy czegoś końca.
Efekt końcowy będzie wtedy jak będziesz bardzo zadowolony :)
Kto wie - może 15 stwierdzisz, że to jeszcze za mało i będziesz zawiedziony?

Pozdrawiam serdecznie, miłego dnia.
Dietetyk-Andrula
hejssik pisze: 03 sierpnia 2022, 10:45 - śr Ok postaram się na 2000 kcal zejsc. Jak miałem urlop na początku lipca to 2 tyg robiłem interwały 30min po siłowym - byłem wypompany jak koń po westernie :D 8L wody wczoraj wjechało soli około 10g przytrzymam tak do niedzieli i od poniedziałku 10L wody 12g soli. Koniec redukcji planowany na 15.08 :)
Jeśli już uznaleś, że 15.08 będzie koniec redu, to fajnie jakbyś zrobił ala peak week w ostatni tydzień, ale teraz musisz się nawadniać mocno, więc ja polecam dodać jeszcze 7 dni. Teraz stosuj się poleceń i potem to ogarniemy.

Pozdrawaim D.A. - życzę dobrego dnia :)
hejssik
Termin taki gdyż i tak się nie przygotowuje do zawodów więc tyle ile uda mi się wyciąć to wytnę - już zmęczony jestem tą redukcją + do tego dochodzą nerwy i odbija się trochę na żonie, człowiek głodny człowiek zły jak to mówią :D Teraz jeszcze w pracy więcej wszystkiego bo sezon szkolny się zbliża a jestem kierownikiem na magazynie zajmującym się m.in artykułami szkolnymi wiec jest ogień ale co zrobić trzeba jakoś dobrnąć do brzegu :)
Awatar użytkownika
Forin
Witam,

bardzo dobrze, że masz opanowane co jeść - rezultaty będą bardzo dobre.
hejssik pisze: 31 lipca 2022, 15:41 - ndz Prolaktyna pod górną granicą ale to raczej przez to ze godzinę po przebudzeniu badana i stres organizmu poprzez redukcje, jeśli się mylę to mnie poprawcie :D
Dodaj suplement diety P5P w dawce 50-100mg/dzień przed snem - zbija prolaktyne. Można też dodać magnez - razem dobrze działają.

Estrogeny masz dość nisko, ale przed wejściem na test nic z tym nie zrobisz.
Dietetyk-Andrula
hejssik pisze: 04 sierpnia 2022, 16:59 - czw Termin taki gdyż i tak się nie przygotowuje do zawodów więc tyle ile uda mi się wyciąć to wytnę - już zmęczony jestem tą redukcją + do tego dochodzą nerwy i odbija się trochę na żonie, człowiek głodny człowiek zły jak to mówią :D Teraz jeszcze w pracy więcej wszystkiego bo sezon szkolny się zbliża a jestem kierownikiem na magazynie zajmującym się m.in artykułami szkolnymi wiec jest ogień ale co zrobić trzeba jakoś dobrnąć do brzegu :)
Pewnie, no to teraz odwadnianie powiniśmy zrobić ostatni tydzień jak tak, ale z drugiej strony nie ma to aż takiego sensu bo nie masz sylwetki pod zawody, więc zastosuj się mocno pod moje powyższe zalecenia, woda zejdzie i będzie git :)
Ostatni szlif
ODPOWIEDZ