43l, Pytanie o rekompozycję, TRT.

srg
"Do tłustego posiłku" - to może być słowo - klucz. Obecnie pochłaniam te suplementy bez ładu i składu, jak uda mi się pamiętać. Czasem jest jest to na czczo po obudzeniu, czasem do śniadania, a czasem do rannej kawy. Inna sprawa, że ja prawie nie mam tłustych posiłków:

Rano owsianka(50g) z jogurtem(200g), bananem(180g) i owocami(100g),

Drugie danie, to tosty z chleba żytniego (105g) z Camembertem(90g) i gruszką(90g) i rozmarynem - czasem zamiast Camemberta żółty ser(90g) i pomidor (240g) zamiast gruszki.

W pracy staram się zapełnić dwoma szejkami - banan(100g), daktyle(10g), kakao (10g), odżywka WPC(40g), mleko migdałowe (300ml)

Na kolację przeważnie kolejny szejk - mleko migdałowe(300ml), odżywka WPC(40g) i owoce(150g).

Czasem zamiast szejka na lunch zjadam jajecznicę z czterech jaj plus tosty z chleba żytniego(80g) i pomidora(100g).

Posiłki jadam co ok. 3h i staram się być w tym konsekwentny.
W weekendy staram się zjeść 200-300g stek z wołowiny zamiast jednego z posiłków.

Gdzie szukać zasad przyjmowania suplementów i czy w/w posiłki spełniają wymagania względem celów, jakie sobie wyznaczyłem?

Bardzo dziękuję za zainteresowanie i wsparcie.
srg
Towar dojechał. Dzisiaj zaczynam, pierwszy zastrzyk zrobiony. Dzięki za wsparcie.

Edit. Robiłem wczoraj pomiar Inbody - masa mięśniowa to 40,61 kg, zawartość tkanki tłuszczowej: 21,8%, masa ciała (w ubraniu, heh):89,6.
Będę notował poszczególne parametry, jeśli jest zainteresowanie, nie mam problemu z ich dodaniem do tego wątku.

Pozdrawiam serdecznie.
Załączniki
towarDojechal.jpg
(71.12 KiB) Nie pobierany
Steroidologia
Euro-Pharmacies-Trener21 pisze: 10 czerwca 2021, 20:33 - czw Dziwna sprawa bo już 2000iu dziennie powino znacznie podnieść poziom D3 we krwi. Nie chcę nic sugerować, ale może te witaminy w ogóle się nie wchłaniają albo NOW Foods oszukuje.
Co ty przy duzym utelnianiu sie komurek dawka nawet 20 tys moze byc za mala na to nie ma reguly to wszytko indywidualna sparwa
Steroidologia
srg pisze: 13 czerwca 2021, 10:51 - ndz Towar dojechał. Dzisiaj zaczynam, pierwszy zastrzyk zrobiony. Dzięki za wsparcie.

Edit. Robiłem wczoraj pomiar Inbody - masa mięśniowa to 40,61 kg, zawartość tkanki tłuszczowej: 21,8%, masa ciała (w ubraniu, heh):89,6.
Będę notował poszczególne parametry, jeśli jest zainteresowanie, nie mam problemu z ich dodaniem do tego wątku.

Pozdrawiam serdecznie.
Pieknie : ) podstawe juz masz , wiesz co i jak wiec do dziela - pisz , opisuj jak ci idzie wrzucaj foty , jak masz pytania to smialo - powodzenia
srg
wyniki_1.jpg
hormony
(89.61 KiB) Nie pobierany
Dobry,
W skrócie:
Zacząłem 13-go czerwca, w weekend stukneły trzy tygodnie. Wg uwag kolegów zgłosiłem się na badanie krwi. Krew pobrana trzeciego lipca chwilę po dziewiątej, między szóstą, a siódmą robiłem zastrzyk z TC (1ml).

Co do wpływu przyjmowanej dawki - ogólnie jakiegoś spektakularnego odczucia póki co, nie mam; Waga raczej cały czas oscyluje w okolicach 88kg. Wydaje mi się, że powoli schodzę z tkanki tłuszczowej (aczkolwiek nie posiadam aktualnych pomiarów - w połowie lipca mam wizytę u pani dietetyk). Wydaje mi się, że siła i twardość mięśni między treningami na plus. Nabicie w czasie treningów też na plus. Bardzo dobra determinacja w czasie treningów.
Z końcem miesiąca zrobiłem sobie tygodniową przerwę w treningach i od dzisiaj zaczynam program treningu dzielonego Joe Weidera (trening cztery razy w tygodniu). Motywacja na bardzo wysokim poziomie. Zadziwiające jest to, że przez kilkanaście lat bezczynności patrzyłem, jak tu sobie poleniuchować, a teraz przejść przez pierwszą od pół roku przerwę w treningach to była prawdziwa męczarnia. Przerwę w treningach postanowiłem wykorzystać na płynne zejście z deficytu kalorycznego (i tak nie było tego dobrych efektów) do okolicy 2800 kcal. Z rozpoczęciem nowego programu będę starał się przyjmować 3100 kcal i obserwować przyrosty i sylwetkę. Chcę nabierać masy mięśniowej jednocześnie unikając zaokrąglania się (do czego mam zdecydowaną tendencję). Jeśli wszystko będzie ok, z końcem wakacji planuję rozpoczęcie programu na supermasę i supersiłę Joe Weidera.

Póki co, proszę o sprawdzenie wyników, które już otrzymałem i informację, czy mogę kontynuować terapię.

Jeszcze jedno. Wg w/w rozpiski 18-go lipca powinienem zacząć przyjmować HCG. Jak rozumiem zawartość pojemnika z proszkiem rozcięczam płynem z dostarczonej fiolki i przechowuję w lodówce. Jedną dwudziestą całkowitej objętości nabieram do strzykawki i podaję podskórnie? Czy do tego zastrzyku powinienem użyć innych igieł (posiadam 0,7 x 30mm)?

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
TrainingAddict
Możesz użyć normalnych insulinowych mniej bólu siódemka to harpun jest dobre do domięśniowych i nabierania do strzykawki
Dobra technika: retrakcja, regresja, anihilacja, masturbacja (potreningowa)
Awatar użytkownika
ARMABOL-Trener21
srg pisze: 05 lipca 2021, 11:38 - pn wyniki_1.jpgDobry,
W skrócie:
Zacząłem 13-go czerwca, w weekend stukneły trzy tygodnie. Wg uwag kolegów zgłosiłem się na badanie krwi. Krew pobrana trzeciego lipca chwilę po dziewiątej, między szóstą, a siódmą robiłem zastrzyk z TC (1ml).

Co do wpływu przyjmowanej dawki - ogólnie jakiegoś spektakularnego odczucia póki co, nie mam; Waga raczej cały czas oscyluje w okolicach 88kg. Wydaje mi się, że powoli schodzę z tkanki tłuszczowej (aczkolwiek nie posiadam aktualnych pomiarów - w połowie lipca mam wizytę u pani dietetyk). Wydaje mi się, że siła i twardość mięśni między treningami na plus. Nabicie w czasie treningów też na plus. Bardzo dobra determinacja w czasie treningów.
Z końcem miesiąca zrobiłem sobie tygodniową przerwę w treningach i od dzisiaj zaczynam program treningu dzielonego Joe Weidera (trening cztery razy w tygodniu). Motywacja na bardzo wysokim poziomie. Zadziwiające jest to, że przez kilkanaście lat bezczynności patrzyłem, jak tu sobie poleniuchować, a teraz przejść przez pierwszą od pół roku przerwę w treningach to była prawdziwa męczarnia. Przerwę w treningach postanowiłem wykorzystać na płynne zejście z deficytu kalorycznego (i tak nie było tego dobrych efektów) do okolicy 2800 kcal. Z rozpoczęciem nowego programu będę starał się przyjmować 3100 kcal i obserwować przyrosty i sylwetkę. Chcę nabierać masy mięśniowej jednocześnie unikając zaokrąglania się (do czego mam zdecydowaną tendencję). Jeśli wszystko będzie ok, z końcem wakacji planuję rozpoczęcie programu na supermasę i supersiłę Joe Weidera.

Póki co, proszę o sprawdzenie wyników, które już otrzymałem i informację, czy mogę kontynuować terapię.

Jeszcze jedno. Wg w/w rozpiski 18-go lipca powinienem zacząć przyjmować HCG. Jak rozumiem zawartość pojemnika z proszkiem rozcięczam płynem z dostarczonej fiolki i przechowuję w lodówce. Jedną dwudziestą całkowitej objętości nabieram do strzykawki i podaję podskórnie? Czy do tego zastrzyku powinienem użyć innych igieł (posiadam 0,7 x 30mm)?

Pozdrawiam serdecznie.
Wyniki OK. Jednak polecam zawsze robić morfologie, która kosztuje grosze a sporo "mówi" o ogólnym stanie zdrowia oraz lipidogram, który jest również bardzo istotny przy stosowaniu środków anaboliczno-androgennych.

Jeszcze jedno odnośnie wyników. Widać, że dawka, którą przyjąłeś na godzinę przed badaniem nie wchłonęła się jeszcze do krwioobiegu bo wynik Testosteronu powinien być sporo wyższy. Tym samym wynik Estradiolu zapewne byłby wyższy jakbyś poszedł na badanie na drugi dzień po iniekcji gdy lek dostałby się w całości do krwi. Następnym razem zrób badanie 3-4dni po iniekcji i podaj informację ile czasu po iniekcji zrobiłeś to badanie to ułatwi interpretację.

Osobiście podawałbym HCG od samego początku by jądra pracowały czały czas bo po co mają się zatrzymywać. HCG aromatyzuje do estrogenów bezpośrednio i pośrednio poprzez zwiększenie produkcji własnego Testosteronu także na pewno poziom Estradiolu byłby wyższy co skontrolowalibyśmy badaniami i ewentualnie wdrożyli coś (najlepiej malutką dawkę Boldenonu) do trzymania Estradiolu na odpowiednim poziomie.
Do HCG kup sobie strzykawki insulinowe 0,5ml z wbudowaną igłą 0,3x13mm 100szt - około 45zł na necie i podawaj podskórnie w miejsce pod pępkiem tak jak zastrzyki przeciwzakrzepowe. Igłę wbijasz centralnie w fałdkę skórno-tłuszczową, którą łapiesz drugą ręką. Po podaniu puszczasz fałdkę i nie dotykasz, nie masujesz miejsca iniekcji. Masuje się miejsce po iniekcji przy zastrzyku domięśniowym czyli np. Testosteronem.
srg
Dzięki za informacje.

Jednak prawdopodobnie coś mi umyka. TC biorę co pięć dni od trzech tygodni. Czy to co napisałeś oznacza, że poziom testosteronu mocno się waha w okresie od podania jednej dawki do podania kolejnej? Czy po trzech dniach od podania poziom jest najwyższy, a potem błyskawicznie spada do dnia kolejnego zastrzyku?

Jeszcze jedna sprawa. Kilka godzin po zastrzyku miejsce wkłucia trochę boli (coś jak siniak od knee-kicka w udo ;) ). Dolegliwość utrzymuje się dwa - trzy dni. Trzeba się do tego przyzwyczaić, czy
po jakimś czasie objawy ulegają zmniejszeniu?
Awatar użytkownika
ARMABOL-Trener21
srg pisze: 05 lipca 2021, 14:15 - pn Dzięki za informacje.

Jednak prawdopodobnie coś mi umyka. TC biorę co pięć dni od trzech tygodni. Czy to co napisałeś oznacza, że poziom testosteronu mocno się waha w okresie od podania jednej dawki do podania kolejnej? Czy po trzech dniach od podania poziom jest najwyższy, a potem błyskawicznie spada do dnia kolejnego zastrzyku?

Jeszcze jedna sprawa. Kilka godzin po zastrzyku miejsce wkłucia trochę boli (coś jak siniak od knee-kicka w udo ;) ). Dolegliwość utrzymuje się dwa - trzy dni. Trzeba się do tego przyzwyczaić, czy
po jakimś czasie objawy ulegają zmniejszeniu?
Przy długich estrach wahania poziomu od iniekcji do iniekcji co 5 dni nie są bardzo duże ale oczywiście występują bo w końcu Testosteron zostaje wykorzystany i jego stężenie opada powoli. Najwyższy jest gdy cała dawka wchłonie się i przedostanie do krwi czyli mniej więcej po około 8-12h od iniekcji, przy dobrej jakości leku, poprawnej iniekcji i braku stanów zapalnych mięśnia.

2-3 dni takiego bólu to całkiem dobry wynik. To normalne a Ty dość dobrze znosisz swoje pierwsze iniekcje. Inni nie mogą na tyłku wysiedzieć przez 4-5 dni po iniekcji. Z czasem mięsień może się przyzwyczaić i ból może być mniejszy i krócej trwać jednak sporo zależy od szczęścia "jak trafisz" bo możesz podrażnić jakiś nerw przy iniekcji i wtedy będzie bolało nieco mocniej i dłużej.
srg
Dobry!
Jeszcze jedna kwestia. Cykl mam zaplanowany do 23-go sierpnia. Co po tym czasie? Jak mniemam, nagłe odstawienie może mieć jakieś nieprzyjemne skutki? Powinienem kontynuować wg tego samego planu, co dotychczas, czy przygotować się na jakieś zmiany? Czy w przypadku rozpoczęcia treningów typowo na zwiększenie masy mięśniowej (planuję od drugiego tygodnia września) cykl powinien zostać zmodyfikowany, czy może zostać, tak jak jest?
Wiem, że te kwestie będą łatwiejsze do określenia po otrzymaniu wyników na koniec cyklu, ale chciałbym zabezpieczyć się pod względem zapasów, aby uniknąć niepotrzebnej przerwy w TRT. Dzięki za wszelką pomoc.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ