Start TRT

Dietetyk-Andrula
cyklonB pisze: 11 stycznia 2023, 10:02 - śr Witam serdecznie

Od ponad miesiąca przeglądam sobie tutaj forum. Rzetelna wiedza użytkowników przekonała mnie do wejścia na TRT.

Zacznę tak od początku. Mężczyzna, 35l, niespełna 180cm wzrostu, waga aktualnie 95kg.

Moja historia z siłownią trwa wraz z przerwami około 16 lat. Początki były trudne jak u każdego z nas. Pierwsze przyrosty, wyciskanie na klatkę, ile kto ma w łapie. Siłownia typowo w domu zrobiona, treningi z kolegami. W szkole średniej robiło się ciśnienie kto ile na łapie będzie w stanie uzyskać. Wtedy leciały odżywki typu kreatyna, gainery, białko, hmb itp. Pojawił się pomysł, aby zacząć się bawić towarem. Jako, że fora itp nie były tak szeroko dostępne jak w tej chwili to większość z nas dopiero raczkowała w tym temacie. Tyle kto co usłyszał to mniej więcej starał się postępować. Nie miałem jeszcze nawet 20 lat a leciał enan prolongatum, Omnadren 250, metanabol polski i rosyjski, niektórzy wchodzili na Dece Durabolin. Tego ostatniego nawet nie próbowałem. Po środkach dosyć szybko pojawiło się 40cm w bicepsie, pierwsze 100kg na klatę. Wiem, że to śmiesznie brzmi ale takie były wtedy u nas w gronie realia. Dodam, że nikt nie wiedział co to odblok :lol: ale o ile dobrze pamiętam nie było nigdy problemu z libido czy erekcją, lasek zawsze było pełno i nigdy mnie żołnierz nie zawiódł.
Zaczęły się różne związki, odstawienie środków, czasu na siłownię jakby mniej. Z biegiem czasu były nawet półroczne przerwy na siłowni. W pewnym momencie doświadczałem sytuacji, w której siedziałem przed komputerem, było chłodno a ze mnie leciał, kapał pot. Udałem się do endokrynologa, aby zobaczyć co jest nie tak. Podejrzewałem tarczycę bo w rodzinie prócz ojca wszyscy albo z wolem, nadczynnością, niedoczynnością więc przyszedł na mnie czas. Udałem się do renomowanego dr.n.hab z wszelkimi możliwymi tytułami pracującym konkretnie z tarczyca. Miał mnóstwo własnych artykułów o tarczycy itp. AntyTPO miałem wybite w kosmos, zimne poty, włosy masakra, paznokcie kruche a nie jak dawniej, TSH ponad 5,5 , dopadła mnie otyłość, drażliwość. Lekarz, dobry chłopak (ironia), utytułowany lekarz doradził mi dietę śródziemnomorską... Na podwyższoną prolaktynę zapisał Bromergon bo na Dostinex to miałem ją jeszcze za nisko żeby łaskawca mi to zapisał. Delikatne otoczki na klacie się powiększyły, stąd też był mój nacisk żeby prolaktynę chociaż zbić bo wiedziałem, że nic więcej nie ugram z tym kretynem. Na badania i wizyty u niego (X2) wyprułem się z pieniędzy i zraziłem, aby iść do kogoś innego. Później to już była totalna rozsypka, związki się porozpadaly w tym okresie czasu a Hashimoto dostało rozkwitu. Stany depresyjne, lękowe, leki typu Depakine, Serotax, Propranolol. Trwało jakoś pół roku zanim doszedłem do siebie. Opisałem tą sytuację, aby ktoś kto będzie mógł dać swoją opinię miał wgląd w szerszą perspektywę. Oprócz tego uczulam każdego kto się jeszcze nie zdecydował na leczenie hormonami albo już się leczy u konowała takiego jak ja żeby z niego zrezygnował bo to zwykłe papudraki są.

Aktualnie stosuję post przerywany 16/8, waga zeszła ze 110-105 do 95kg (dorobiłem się wagi łazienkowej😁), trochę było przeprowadzek, teraz u siebie sobie kupiłem wyciągi oto prócz całego żelastwa, które miałem od zawsze. Opona na brzuchu jest, taka hormonalna (brzuch jak balon) oraz klatka piersiowa też nie urzeka.
Trochę jestem przejęty w związku z pracąt bo czasy są jakie są. Dzieci, którymi trzeba się ciągle zajmować, domem, także obłożenie od około 7 lat mam spore.

Przechodzę do meritum. Na siłowni progres właściwie stanął w miejscu, 42cm ramię bez odżywek, rzeźby za wiele nie ma ale muskulaturę na barkach i ramionach widać.
Libido dno, z żołnierzem kłopoty podczas stosunku i przed nim, nie oglądam już filmów xxx bo zwyczajnie na mnie nie działają, a ja zwykle żonie nigdy nie odmawiałem i to taka kobieta z urody 10/10.
Nie czuję pociągu, erekcja słabiutko.
Zrobiłem bardzo dużo badań żeby wiedzieć co jest nie halo. Wiedziałem, że testosteron będzie nisko ale że będzie dnem dna to nie.

W załączniku zrzut z badań. Oprócz tego co widać w załączniku cholesterol mam wysoko bo 300, trójglicerydy również. Cukier w normie, nie mam hipoglikemii ani odwrotnie.

Trafiłem do endokrynologa z polecenia innego lekarza. Od razu dostałem Letrox 50mg ed. Oprócz tego Enan z Jelfy 100mg 5amp paczka. Na dzień dobry 6 opak recepta. Myślałem, że będzie problem z otrzymaniem testo a tu mam problem żeby kupić bo w aptekach i hurtowniach pustki.
To co zalecił mi Endo:
50mg ed Letrox
1amp tj 100mg, odczekać 13 dni i zrobić badanie jak nisko mi spadnie poziom testosteronu.
Tutaj mam osobiście pewne zastrzeżenie, dlaczego nie częściej a mniej w dawce? Tłumaczył, że najpierw musi określić spadek po 13 dniach żeby było wiadomo o ile zwiększyć dawkę albo i skrócić odstępy między strzałami. Dodam, że mam przyjść na kontrolę żeby ustawić dawki dopiero w marcu :shock: :shock:

4 dni temu było wbite w naramienny. Praktycznie nic się nie zmieniło względem libido, erekcji, samopoczucia, lepszego snu itp. Teraz się zastanawiam jak mam wytrwać jeszcze 10 dni na zejściu, aby zrobić badania na pokazanie do jak skrajnych wartości testosteron spadnie.. Co do Letroxu w pierwszy dzień kuła mnie nerka, to było tylko w pierwszy dzień.

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek rady czy ta kuracja idzie w dobrą stronę. Nie jeden napisał tutaj na forum, że Wasza wiedza jest lepsza niż niejednego endo.

:roll:
Hej miło Ciebie mi przywitać na Forum : ) Sporo się rozpisałeś i za to wiem od czego zacząć.

Tak, więc dawka 100mg na 13 dni to typowe dawki u niektórych zjebanych endo. Dlatego nic sie nie zmieniło + oczywiście, ze po nawet kilku strzałach się nic nie zmieni..

Dopiero po czasie odczujesz efekty. Chyba, że wszedłbyś na krótki :) To trwałoby szybciej.

Co tu dalej, no tarczyca jest na pewno do kuracji. Tarczyca odpowiada za większość immunologii w naszym organizmie. Depresje, zmęczenie, brak ochoty na sex, słaby żołnierz typowe objawy :)

Prolaktyna całkiem nisko, jak na Twoje stresujące życie. - wiec nie jest zle
Testosteron co prawda też, LH i FSH, co pokazuje, że no tak naprawdę jesteś od tamtych pierwszych swoich cykli za młodu zablokowany do teraz..

wiec to oczywiste, że nie będziesz czuć się jak młody Bóg, a żołnierz nie będzie stał jak w młodzieńczych latach : )
Przysadka nie pracuje jak powinna... Estro też poniżej 20< więc zablokowana przysadka na 100%

Jako, że już wszedłeś na Testosteron, to kontynuuj kurację, ale na Boga wejdź na 30mg e2d to da Ci 105mg week.

Podeślij mi wszystkie aktualne tutaj badania, które masz bo nie mogę się tu połapać co jest aktualne, a co nie i napisz datę.

Oraz to co przyjmujesz

Pozdrawiam D.A.
Jeśli chciałbyś zmaksymalizować swoją sylwetkę,w jak najszybszym czasie, mieć stały kontakt 24/7, robić to mądrze i NAJskuteczniej, jak tylko to możliwe[...] - Współpraca 1:1 jest dla Ciebie, po więcej info napisz prywatną wiadomość :geek: D.A.
cyklonB
Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
HDL 44mg/dl >40
LDL 152mg/dl
NieHDL 189mg/dl
Trójglicerydy 329
TSH 2,410 ulU/ml
Cała krew dobrze
Mocz też wyszedł dobrze
ALAT 52

Plus w załączniku

Teraz muszę czekać te 13 dni żeby mieć zrobione badania na dołku. Endo chce wiedzieć na ile u mnie spadnie jeszcze testo, lh, FSH. Zależy mu na piku w dół z badania. Po co to nie wiem. Sugerowałem dawkę np 50mg co 3,5 dnia ale mówił, że najpierw to badanie. Może mi nie uwierzył, że nic nie biorę i jestem zablokowany od własnych środków (nic nie biorę). Nie wyglądam na typowego Janusza spod budki z piwem z 33 na ręce więc może też tak pomyślał i mi nie zaufał.
Załączniki
Screenshot_2023-01-11-09-01-06-755_org.mozilla.firefox_beta-edit.jpg
(226.08 KiB) Nie pobierany
RM250
Niestety doświadczenie mówi że nawet w obliczu śmierć ludzie kłamią....

Daj lekarzowi szanse. Niech sprawdzi co chce i wtedy określi co planuje. A ty nie musisz się z nim zgodzić.

Zablokowanie przez to co brałeś za młodu raczej odpada bo piszesz ze późniejsze lata wszystko było ok.
cyklonB
RM250 pisze: 12 stycznia 2023, 14:59 - czw Niestety doświadczenie mówi że nawet w obliczu śmierć ludzie kłamią....

Daj lekarzowi szanse. Niech sprawdzi co chce i wtedy określi co planuje. A ty nie musisz się z nim zgodzić.

Zablokowanie przez to co brałeś za młodu raczej odpada bo piszesz ze późniejsze lata wszystko było ok.
Gdybym chciał, to kłucie by było bez lekarza jak kiedyś, z tym że odblok bym zrobił.
Co do częstotliwości czy co 2 dni czy co 5 dni, chce zobaczyć co on mi zaoferuje jak do niego pójdę kolejny raz. Zrobię tak jak chciał, przyniosę mu badania i zobaczymy co wymyśli.
Późniejsze lata po cyklach bez odbloku były w moim rozumowaniu normalne, żadnych problemów ze zdrowiem, ginekomastią, erekcją itp itd. Po stwierdzeniu tego Hashimoto bez leczenia tarczycy zaczęło się sypać. Największe problemy mam od około miesiąca może ciut więcej. Nie zmieniłem sposobu odżywiania, ruchu mam nawet więcej, papieros elektroniczny jak zawsze od około 7 lat, nie piję, nie uderzyłem się w głowę ani nic..
Z tą stymulacja przysadki to nawet nie wiem, gdzie wykonać, za ile ani nic. To co o tym przeczytałem kwalifikuje się raczej pod in vitro.
RM250
Tak, stymulacje najszybciej zrobisz w klinice płodności.
Wiem że to takie błądzenie ale diagnostyka zaczyna się od strzału w ciemno i wykluczaniem lub potwierdzeniem tego co podejrzewamy. Bo nikt nie jest tak doby żeby odrazu ocenić co jest źle. Znacznie łatwiej i pewniej wykluczać kawalek po kawałku.
cyklonB
Sądząc po tym co mam z przysadką może czekać mnie HTZ już do śmierci bo gdybym po środkach zrobił odblok to wrócę na to co mam w tych badaniach. Czyli ogólnie lipa. Aktualnie trochę mam twarz czerwoną i ciśnienie trochę wywaliło. Może Letrox zaczął działać i coś tam tarczyca odblokuje z przysadką.
Dietetyk-Andrula
cyklonB pisze: 12 stycznia 2023, 14:44 - czw Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
HDL 44mg/dl >40
LDL 152mg/dl
NieHDL 189mg/dl
Trójglicerydy 329
TSH 2,410 ulU/ml
Cała krew dobrze
Mocz też wyszedł dobrze
ALAT 52

Plus w załączniku

Teraz muszę czekać te 13 dni żeby mieć zrobione badania na dołku. Endo chce wiedzieć na ile u mnie spadnie jeszcze testo, lh, FSH. Zależy mu na piku w dół z badania. Po co to nie wiem. Sugerowałem dawkę np 50mg co 3,5 dnia ale mówił, że najpierw to badanie. Może mi nie uwierzył, że nic nie biorę i jestem zablokowany od własnych środków (nic nie biorę). Nie wyglądam na typowego Janusza spod budki z piwem z 33 na ręce więc może też tak pomyślał i mi nie zaufał.
Z kiedy są te badania tarczycy ? Jakie stosujesz jeszcze leki na nie ? Masz zapalenie tarczycy, lekarz powinien mieć na celu unormować stężenie tych hormonów.
Dodatkowo stosuj D3 8000iu każdego dnia. Zrezygnuj z fastfoodów, cukru i przetworzonego żarcia do minimum.
Kiedy ostatni raz byleś na wizycie u tego lekarza?

No to nie rozumiem, zapisałeś się do lekarza, dostałeś wytyczne,a dodatkowo o co tutaj Nas chcesz zapytać? Jeśli nic nie zrobisz i tak przynajmniej teraz po naszemu.

Po 13 dniach, czego on Ci chce zrobić badania? Skoro wszystko będziesz mieć w dolę to oczywiste jak but, okres PÓŁtrwania Testa długiego to ok. 6 dni. więc nie trzeba być lekarzem żeby wiedzieć, że po 12 dniach Twoje wyniki będą w miare unormowane lub bardzo nisko.

Przecież po badaniach od razu widać, że jesteś zablokowany i Twój wygląd nie ma tu żadnego znaczenia.
Więc pozostaje opcja kontynuacji terapii, lub rozpoczęcia odbloku.

Tylko kontynuacja terapii nie polega na przyjęciu strzała co 13 dni ;O

Rozumiem, że napisałeś w takim razie ten post, aby podzielić się swoją przygodą? Czy szukasz jednak najlepszego rozwiązania?

Jeśli masz już wytyczne od lekarza to ich się stosuj, zobacz co wymyśli i informuj nas na biężąco. Na pewno przez te 13 dni będziesz mógł czuć się jeszcze gorzej jeśli chodzi o to, bo Twój testosteron będzie ciągle spadać w dół wraz z innymi hormonami..
Jeśli chciałbyś zmaksymalizować swoją sylwetkę,w jak najszybszym czasie, mieć stały kontakt 24/7, robić to mądrze i NAJskuteczniej, jak tylko to możliwe[...] - Współpraca 1:1 jest dla Ciebie, po więcej info napisz prywatną wiadomość :geek: D.A.
cyklonB
Dietetyk-Andrula pisze: 12 stycznia 2023, 16:57 - czw
HDL 44mg/dl >40
LDL 152mg/dl
NieHDL 189mg/dl
Trójglicerydy 329
TSH 2,410 ulU/ml
Cała krew dobrze
Mocz też wyszedł dobrze
ALAT 52

Plus w załączniku

Z kiedy są te badania tarczycy ? Jakie stosujesz jeszcze leki na nie ? Masz zapalenie tarczycy, lekarz powinien mieć na celu unormować stężenie tych hormonów.
Dodatkowo stosuj D3 8000iu każdego dnia. Zrezygnuj z fastfoodów, cukru i przetworzonego żarcia do minimum.

No to nie rozumiem, zapisałeś się do lekarza, dostałeś wytyczne,a dodatkowo o co tutaj Nas chcesz zapytać? Jeśli nic nie zrobisz i tak przynajmniej teraz po naszemu.

Po 13 dniach, czego on Ci chce zrobić badania? Skoro wszystko będziesz mieć w dolę to oczywiste jak but, okres PÓŁtrwania Testa długiego to ok. 6 dni. więc nie trzeba być lekarzem żeby wiedzieć, że po 12 dniach Twoje wyniki będą w miare unormowane lub bardzo nisko.

Przecież po badaniach od razu widać, że jesteś zablokowany i Twój wygląd nie ma tu żadnego znaczenia.

Rozumiem, że napisałeś w takim razie ten post, aby podzielić się swoją przygodą? Czy szukasz jednak najlepszego rozwiązania?

Jeśli masz już wytyczne od lekarza to ich się stosuj, zobacz co wymyśli i informuj nas na biężąco. Na pewno przez te 13 dni będziesz mógł czuć się jeszcze gorzej jeśli chodzi o to, bo Twój testosteron będzie ciągle spadać w dół wraz z innymi hormonami..
Z leków jakie w ogóle biorę to Letrox 50mg codziennie, Enan był wbity raz. Oprócz tego D3 4000, K, Omega, Magnez. Badania są z grudnia 2022.

U tego lekarza byłem póki co dopiero pierwszy raz.

Tak, dodatkowo zapytałem tutaj czy lekarz nie robi ze mnie idioty, że po jednym strzale mam czekać 13 dni, aby zrobić badanie, w którym będzie pokazane jak nisko zejdzie mój testosteron i jak zachowa się resztą hormonów po suplementacji lewotryoksyny.

Ja to wiem, Ty to wiesz, że strzał co 13 dni to bzdura i idiotyzm. Dodał, że po tym badaniu adekwatnie do wyników skróci mi odstęp czasowy między iniekcjami i zwiększy dawkę. Ale najpierw mam mu przynieść wyniki hormonów po 13 dniach od iniekcji testosteronu.

Napisałem tutaj bo widzę, że znacie się na rzeczy i podpowiadacie ludziom takim jak ja. Mogę spojrzeć również z drugiej strony na to co lekarz będzie wymyślał przy prowadzeniu mnie dzięki Waszym sugestiom.

Jestem świadomy spadku hormonów do tego 13 dnia ale nie mogę wrócić teraz na wizytę kując się np co 2 dni i zrobić badań, w których wyjdzie mi testosteron od razu w górnej granicy bo ten lekarz powie mi, że jestem idiotą i skoro wiem co i jak to po co mu dupę zawracam, rozumiesz mnie? Nie mogę na dzień dobry zrobić z niego kretyna, dlatego też czytam to co Wy mi sugerujecie i na co mogę tego lekarza naprowadzić.

Tak szczerze, skoro byłem tyle czasu zablokowany, nie da się nawet określić ile to trwało, nie wiadomo czy przysadka w ogóle ruszy, nie zastanawiam się i zostaję na terapii hormonami :)
Dietetyk-Andrula
cyklonB pisze: 12 stycznia 2023, 19:57 - czw
Dietetyk-Andrula pisze: 12 stycznia 2023, 16:57 - czw
HDL 44mg/dl >40
LDL 152mg/dl
NieHDL 189mg/dl
Trójglicerydy 329
TSH 2,410 ulU/ml
Cała krew dobrze
Mocz też wyszedł dobrze
ALAT 52

Plus w załączniku

Z leków jakie w ogóle biorę to Letrox 50mg codziennie, Enan był wbity raz. Oprócz tego D3 4000, K, Omega, Magnez. Badania są z grudnia 2022.

U tego lekarza byłem póki co dopiero pierwszy raz.

Tak, dodatkowo zapytałem tutaj czy lekarz nie robi ze mnie idioty, że po jednym strzale mam czekać 13 dni, aby zrobić badanie, w którym będzie pokazane jak nisko zejdzie mój testosteron i jak zachowa się resztą hormonów po suplementacji lewotryoksyny.

Ja to wiem, Ty to wiesz, że strzał co 13 dni to bzdura i idiotyzm. Dodał, że po tym badaniu adekwatnie do wyników skróci mi odstęp czasowy między iniekcjami i zwiększy dawkę. Ale najpierw mam mu przynieść wyniki hormonów po 13 dniach od iniekcji testosteronu.

Napisałem tutaj bo widzę, że znacie się na rzeczy i podpowiadacie ludziom takim jak ja. Mogę spojrzeć również z drugiej strony na to co lekarz będzie wymyślał przy prowadzeniu mnie dzięki Waszym sugestiom.

Jestem świadomy spadku hormonów do tego 13 dnia ale nie mogę wrócić teraz na wizytę kując się np co 2 dni i zrobić badań, w których wyjdzie mi testosteron od razu w górnej granicy bo ten lekarz powie mi, że jestem idiotą i skoro wiem co i jak to po co mu dupę zawracam, rozumiesz mnie? Nie mogę na dzień dobry zrobić z niego kretyna, dlatego też czytam to co Wy mi sugerujecie i na co mogę tego lekarza naprowadzić.

Tak szczerze, skoro byłem tyle czasu zablokowany, nie da się nawet określić ile to trwało, nie wiadomo czy przysadka w ogóle ruszy, nie zastanawiam się i zostaję na terapii hormonami :)
Jasne, to daj znać co zaleci już : ) i jak sie czujesz przez ten okres informuj

Pozdrawiam
cyklonB
Aktualnie jest szósta doba po iniekcji a Letrox idzie drugi tydzień. Dużo pije wody, nie jem zbytnio dużo węglowodanów a po godzinie 16:00, tak wypada u mnie pierwszy posiłek to mam twarz jak burak. Cała czerwona, lekko gorąca. Mierzyłem ciśnienie i było okej tj. 120/85 puls 60.
Może powinienem przestać praktykować post przerywany czyli 16/8 lub jak wypadnie 18/6 przez co pierwszy posiłek jem właśnie około 15:30.
ODPOWIEDZ