Badania do oceny Cykl albo TRT

Moderatorzy: Steroidologia, Euro-Pharmacies-Trener21, Forin, Dietetyk-Andrula

Awatar użytkownika
Forin
Steroidologia pisze: 12 listopada 2021, 12:56 - pt
Tak Forin ale przy Haszimoto jest to sprawa indywidulana i już widzę że osoba której wyniki podałeś zażywa hormony tarczycy :) za pewne eutyrox tak ?
Nie, to badania przed przyjmowaniem czegokolwiek, dlatego wstawiam jak to wygląda.
przy Haszimoto ważne są przeciwciała czyli

Anty TPO
Anty TG
Tak, to właśnie te podwyższone na tych badaniach. ATG ATPO
Awatar użytkownika
Euro-Pharmacies-Trener21
Dan pisze: 11 listopada 2021, 07:16 - czw
Euro-Pharmacies-Trener21 pisze: 10 listopada 2021, 21:36 - śr Cześć Dan.

1) Te badanie tarczycy TSH, FT3, FT4 to już na suplementacji T4 (Euthyrox) czy przed? Bo wyniki masz w normie...
2) Ovitrelle to nieco inna forma HCG niż "standardowa". Zawiera choriogonadotropinę alfa w przeciwieństwie do choriogonadotropiny (bez alfa) czyli gonadotropiny kosmówkowej zawartej w normalnym HCG chociażby aptecznym Pregnylu lub każdym innym underowym HCG.
Działanie bardzo podobne, jednak dla meżczyzn nieco lepszym rozwiązaniem jest "zwykłe HCG" mocniej imitujące działanie FSH niż Ovitrelle. Wersja "alfa" jest skuteczniejsza dla kobiet z problamemi owulacji.
3) Ogólnie rzecz biorąc testosteron leży na ziemi więc nie ma opcji na dobre samopoczucie w takim stanie rzeczy. Masz 2 opcje:
- zabawa z Clomidem i HCG, która przynieść może delikatne rezultaty lecz również dodatkowe skutki uboczne (zwłaszcza przez Clomid)
- Testosteron podawany z zewnątrz do końca życia w dawce TRT 150mg / tyg. lub pod budowanie mieśni 350mg++ i znowu poczujesz się jak koń.
Dzięki ,za odpowiedz co do pierwszego pytania to te badania są przed podaniem Euthyroxu . Ten drugi Doktor mówił że on działa na normach klinicznych a nie laboratoryjnych.(wyżej masz USG tarczycy może to coś pomoże)

A co do wybranej opcji to chyba najbardziej do mnie i zemawia trt w dawce 150mg przez jakiś czas i później robienie cyklów czy tam podnoszenie dawki . Chce poprostu zacząć żyć bo naprawdę czuję się źle . Nie chcę odrazu wskakiwać na jakąś mega bombe ale wydaje mi się że bez dopingu ciężko będzie mi się podnieść i ruszyć tego teścia. Prosiłbym o jak najlepsze rozpisanie trt i ja zacznę sobie działać dodam że chciałbym schudnąć a mianowicie jestem teraz na redukcji (estem na diecie od tygodnia i schudłem z 91 na 89 ale nadal jest to duży BF) najlepiej to zjechalbym nawet do 80kg albo po prostu do wagi żeby dobrze wyglądać . Bo nie chce być duży i poruszać się jak czołg. A jak już mam zapodawac teścia to przy okazji zacząć treningi i budować sylwetke plażowa heh
Odnośnie USG tarczycy nie pomogę. Nie jestem w tym ekspertem więc nie chcę namieszać. Skoro wniosek z badania jest taki, że masz przewlekły stan zapalny to trzeba coś z tym zrobić. Niech ogarniety w tym temacie lekarz coś zaradzi.

Jeżeli chodzi o TRT to nie sądzę, żeby dawka testosteronu 150mg w tyg. miałaby negatywnie wpłynąć na tarczycę. Będzie to nieznacznie większa podaż testosteronu niż organizm zdrowego faceta potrafi wytworzyć samodzielnie.

KURACJA:
1) Testosteron Cypionat/Enantan 75mg 2x w tyg. (np. poniedziałek i czwartek)
2) HCG 250iu co 2 dni
3) Po kilku tygodniach od startu badania: morfologia, estradiol, prolaktyna, lipidogram, noi ta nieszczęsna tarczyca mianowicie przeciwciała Anty-TPO, Anty-TG, o których wspomniał kolega Forin.
WYNIKI POKAŻ NA FORUM - zobaczymy jak zareagujesz na testosteron.
Steroidologia
Forin pisze: 12 listopada 2021, 15:07 - pt
Steroidologia pisze: 12 listopada 2021, 12:56 - pt
Tak Forin ale przy Haszimoto jest to sprawa indywidulana i już widzę że osoba której wyniki podałeś zażywa hormony tarczycy :) za pewne eutyrox tak ?
Nie, to badania przed przyjmowaniem czegokolwiek, dlatego wstawiam jak to wygląda.
przy Haszimoto ważne są przeciwciała czyli

Anty TPO
Anty TG
Tak, to właśnie te podwyższone na tych badaniach. ATG ATPO
jak to były badania przed - to wcale nie musiało być Haszimoto - pamiętaj że antyciała są robione na wszystko nawet na różnego rodzaje nowotwory lub stany zapalne jak np uczulenia więc trzeba to rozdzielić - choć nasi lekarze potrafią wszystko do jednego wora wrzucić : )
Steroidologia
Euro-Pharmacies-Trener21 pisze: 12 listopada 2021, 20:39 - pt
Dan pisze: 11 listopada 2021, 07:16 - czw
Euro-Pharmacies-Trener21 pisze: 10 listopada 2021, 21:36 - śr Cześć Dan.

1) Te badanie tarczycy TSH, FT3, FT4 to już na suplementacji T4 (Euthyrox) czy przed? Bo wyniki masz w normie...
2) Ovitrelle to nieco inna forma HCG niż "standardowa". Zawiera choriogonadotropinę alfa w przeciwieństwie do choriogonadotropiny (bez alfa) czyli gonadotropiny kosmówkowej zawartej w normalnym HCG chociażby aptecznym Pregnylu lub każdym innym underowym HCG.
Działanie bardzo podobne, jednak dla meżczyzn nieco lepszym rozwiązaniem jest "zwykłe HCG" mocniej imitujące działanie FSH niż Ovitrelle. Wersja "alfa" jest skuteczniejsza dla kobiet z problamemi owulacji.
3) Ogólnie rzecz biorąc testosteron leży na ziemi więc nie ma opcji na dobre samopoczucie w takim stanie rzeczy. Masz 2 opcje:
- zabawa z Clomidem i HCG, która przynieść może delikatne rezultaty lecz również dodatkowe skutki uboczne (zwłaszcza przez Clomid)
- Testosteron podawany z zewnątrz do końca życia w dawce TRT 150mg / tyg. lub pod budowanie mieśni 350mg++ i znowu poczujesz się jak koń.
Dzięki ,za odpowiedz co do pierwszego pytania to te badania są przed podaniem Euthyroxu . Ten drugi Doktor mówił że on działa na normach klinicznych a nie laboratoryjnych.(wyżej masz USG tarczycy może to coś pomoże)

A co do wybranej opcji to chyba najbardziej do mnie i zemawia trt w dawce 150mg przez jakiś czas i później robienie cyklów czy tam podnoszenie dawki . Chce poprostu zacząć żyć bo naprawdę czuję się źle . Nie chcę odrazu wskakiwać na jakąś mega bombe ale wydaje mi się że bez dopingu ciężko będzie mi się podnieść i ruszyć tego teścia. Prosiłbym o jak najlepsze rozpisanie trt i ja zacznę sobie działać dodam że chciałbym schudnąć a mianowicie jestem teraz na redukcji (estem na diecie od tygodnia i schudłem z 91 na 89 ale nadal jest to duży BF) najlepiej to zjechalbym nawet do 80kg albo po prostu do wagi żeby dobrze wyglądać . Bo nie chce być duży i poruszać się jak czołg. A jak już mam zapodawac teścia to przy okazji zacząć treningi i budować sylwetke plażowa heh
Odnośnie USG tarczycy nie pomogę. Nie jestem w tym ekspertem więc nie chcę namieszać. Skoro wniosek z badania jest taki, że masz przewlekły stan zapalny to trzeba coś z tym zrobić. Niech ogarniety w tym temacie lekarz coś zaradzi.

Jeżeli chodzi o TRT to nie sądzę, żeby dawka testosteronu 150mg w tyg. miałaby negatywnie wpłynąć na tarczycę. Będzie to nieznacznie większa podaż testosteronu niż organizm zdrowego faceta potrafi wytworzyć samodzielnie.

KURACJA:
1) Testosteron Cypionat/Enantan 75mg 2x w tyg. (np. poniedziałek i czwartek)
2) HCG 250iu co 2 dni
3) Po kilku tygodniach od startu badania: morfologia, estradiol, prolaktyna, lipidogram, noi ta nieszczęsna tarczyca mianowicie przeciwciała Anty-TPO, Anty-TG, o których wspomniał kolega Forin.
WYNIKI POKAŻ NA FORUM - zobaczymy jak zareagujesz na testosteron.
Sam testosteron nie będzie miał wpływu - ale pośrednio zadziała na kortyzol i prolaktyne - a jego badania nie są zachwycające w tym temacie więc test może to pogłębić
Dan
Teraz to już wogole mam mętlik w głowie co robić , bo już sam nie wiem jak mam podnieść inaczej teścia który leży , Steroidologia myślisz że trt 150mg week może mi zasszkodzic a nie pomoc ?
dzialdo83
Dan pisze: 14 listopada 2021, 10:52 - ndz Teraz to już wogole mam mętlik w głowie co robić , bo już sam nie wiem jak mam podnieść inaczej teścia który leży , Steroidologia myślisz że trt 150mg week może mi zasszkodzic a nie pomoc ?
Pewnie nie zaszkodzi. Kontroluj przy tym jednak inne hormony. Pamiętaj, że testosteron z zewnątrz działa także na inne hormony. Do ogarnięcia prolki polecam P5P odnośnie kortyzolu dhea i asheaganda. Jednakże najlepiej znaleźć sposób radzenia sobie ze stresem. Muzyka relaksacyjna, yoga, ćwiczenia itp. Zadbać o kulturę snu, odpoczynku, regeneracji.
Pamiętaj, że wchodząc na środki musisz się ich i reakcji swojego ciała nauczyć. Dlatego najlepiej wprowadzać stopniowo. Sam jakieś pół roku temu zacząłem od trt z provironem. Na dziś sprawdzony boldenon - jako antyestrogen, provi i masteron pod kątem samopoczucia i libido. Nandrolon z uwagi na cykl masowy. Kamagra na więcej zabawy z żoną 😉 wszystko dla ludzi tylko trzeba wiedzieć po co i na co 😃
Steroidologia
Dan pisze: 14 listopada 2021, 10:52 - ndz Teraz to już wogole mam mętlik w głowie co robić , bo już sam nie wiem jak mam podnieść inaczej teścia który leży , Steroidologia myślisz że trt 150mg week może mi zasszkodzic a nie pomoc ?
Napisałem żebyś zrobił to z głową , sam teść nie zaszkodzi ale widać że masz dużo stresu i to jest przyczyna twojego problemu kolego : ( więc to jest twoje pole do pracy - teść jak najbardziej ale , od razu zacznij pracować nad sobą bo tak wpadniesz w błędne koło , bo na tęściu będziesz mógł więcej i to pośrednio wpłynie na twój stres : (
Dan
Steroidologia pisze: 14 listopada 2021, 18:56 - ndz
Napisałem żebyś zrobił to z głową , sam teść nie zaszkodzi ale widać że masz dużo stresu i to jest przyczyna twojego problemu kolego : ( więc to jest twoje pole do pracy - teść jak najbardziej ale , od razu zacznij pracować nad sobą bo tak wpadniesz w błędne koło , bo na tęściu będziesz mógł więcej i to pośrednio wpłynie na twój stres : (
Co do tego stresu to masz rację , wstaje i już od rana źle się czuje chodzą mi czasami jakieś dolujace myśli po głowie , śpię dobrze po 8h , z tego co czytałem to dużo ludzi używa właśnie teścia jako antydepresanta i poprostu myślałem że przyczyną stresu może być poziom niskiego teścia i wyrzut prolaktyny ale już sam nie wiem , do tego Ci lekarze też mi zakręcili w głowie jeden mówi żeby bic samo "HCG" przez 3 miechy bo może podnieść teścia i samopoczucie a drugi lekarz mówi o tym zapaleniu tarczycy .
Awatar użytkownika
Forin
Dan pisze: 14 listopada 2021, 19:36 - ndz Co do tego stresu to masz rację , wstaje i już od rana źle się czuje chodzą mi czasami jakieś dolujace myśli po głowie , śpię dobrze po 8h , z tego co czytałem to dużo ludzi używa właśnie teścia jako antydepresanta i poprostu myślałem że przyczyną stresu może być poziom niskiego teścia i wyrzut prolaktyny ale już sam nie wiem , do tego Ci lekarze też mi zakręcili w głowie jeden mówi żeby bic samo "HCG" przez 3 miechy bo może podnieść teścia i samopoczucie a drugi lekarz mówi o tym zapaleniu tarczycy .
zapalenie tarczycy masz swoją drogą, moim zdaniem konkretnie Haszimoto, ale nie ma co zwlekać aż poprawi się tarczyca (i wtedy ewentualnie hormony), ale wejdz na TRT i równolegle zajmuj się tarczycą,

tak jak napisałem na początku:
a) niski testosteron
b) niski estradiol
c) wysoka prolaktyna

to musi zasadniczo przeszkadzać w funkcjonowaniu
Awatar użytkownika
Euro-Pharmacies-Trener21
Dan pisze: 14 listopada 2021, 19:36 - ndz
Steroidologia pisze: 14 listopada 2021, 18:56 - ndz
Co do tego stresu to masz rację , wstaje i już od rana źle się czuje chodzą mi czasami jakieś dolujace myśli po głowie , śpię dobrze po 8h , z tego co czytałem to dużo ludzi używa właśnie teścia jako antydepresanta i poprostu myślałem że przyczyną stresu może być poziom niskiego teścia i wyrzut prolaktyny ale już sam nie wiem , do tego Ci lekarze też mi zakręcili w głowie jeden mówi żeby bic samo "HCG" przez 3 miechy bo może podnieść teścia i samopoczucie a drugi lekarz mówi o tym zapaleniu tarczycy .
Oczywiście, że funkcjonując na tak niskim poziomie teścia będziesz się gorzej czuł niż jakbyś miał go w górnej granicy normy lub powyżej. Wchodź na kurację, którą zaleciłem, zbadaj krew tak jak zaleciłem i za miesiąc/półtora podziękujesz mi i kolegom z forum, którzy doradzają podobnie, bo będziesz się czuł znacznie lepiej.
ODPOWIEDZ