Teściu, deczka, metka - jest sylwetka

Johnny_Mielony
Hej hej hej!
Siłownią interesuje się od 15 roku życia, aczkolwiek okresy treningowe były bardzo nieregularne i zazwyczaj nie trwały więcej niż parę miesięcy, a i z dietą średnio było, więc i efekty nie były większe.
Aktualnie mam 21 lat,190cm, 82kg, 20%BF.
Trenuje nieprzerwanie od 3 miesięcy bez diety i waga poszła 3kg w górę, chociaż większy progres odczuwam w sile.
Zdecydowałem się w końcu dokręcić śrubę w celu rekompozycji/masy i dołączyć cykl 15 tygodniowy

Trening:
Poniedziałek: plecy, szyja, biceps, tylne barki
Wtorek: brzuch, prostowniki grzbietu, łydki
Środa: uda, tyłek
Czwartek: klata, triceps, barki, przedramiona
Piątek: ---
Sobota: Rower 30km
Niedziela:---

Wszystko z wolnymi ciężarami i do tego codziennie z rana szybkie cardio 20min w postaci pajacyków etc...

Cykl(wszystko z E-P):
1-15 test enan 500 mg e7d
1-10 nandrolon deca 250mg e7d
1-5 metanabol 25mg codziennie
1-15 arimidex 0.5 tab. co drugi dzień
1-15 cabaser 0.25 tab. e6d
1-16 HCG 250ui co drugi dzień
16-20 clomid tab. codziennie

Suple:
Witaminy kfd
Omega-3 kfd
Probiotyk kfd
Enzymy trawienne kfd
Melatonina 3mg z ziołami kfd
Żeń-szeń kfd
Ashwagandha kfd
Essentiale czy inna osłonka na wątrobę w trakcie mety

Dieta: jest w załączniku w komentarzu i nie wiem czy powinienem zmienić makro/kcal.
Nałogi: Jestem uzależniony od kofeiny(czasami 800mg dziennie). Czasami snus czy tabaka.

Badania:W załączniku. Cholesterol nieco podwyższony. Ciśnienie i tętno spoczynkowe różne, ale zazwyczaj w dolnej granicy normy.

Z chęcią czekam na obiekcje, co można zmienić, poprawić.
Pozdrawiam!
Załączniki
bad3.jpg
(1.22 MiB) Nie pobierany
bad2.jpg
(1.77 MiB) Nie pobierany
bad1.jpg
(1.38 MiB) Nie pobierany
Johnny_Mielony
Dieta:
Załączniki
dietaplan.PNG
(20.49 KiB) Nie pobierany
Dietetyk-Andrula
Johnny_Mielony pisze: 03 lutego 2022, 17:34 - czw Hej hej hej!
Siłownią interesuje się od 15 roku życia, aczkolwiek okresy treningowe były bardzo nieregularne i zazwyczaj nie trwały więcej niż parę miesięcy, a i z dietą średnio było, więc i efekty nie były większe.
Aktualnie mam 21 lat,190cm, 82kg, 20%BF.
Trenuje nieprzerwanie od 3 miesięcy bez diety i waga poszła 3kg w górę, chociaż większy progres odczuwam w sile.
Zdecydowałem się w końcu dokręcić śrubę w celu rekompozycji/masy i dołączyć cykl 15 tygodniowy
Cześć, miło Ciebie tutaj zagościć. Mogę doradzić co do Twojego celu i diety, inni pewnie doradzą się do środków.
Zaczynając, jeśli Twoje okresy były bardzo nieregularne, i trwały nie więcej niż parę miesięcy, a dieta była średnio tak jak napisałeś, to
MOIM ZDANIEM wchodzenie na cykl mija się z celem i nie ma sensu, patrząc pod aspekt zdrowotny. :roll: :(

Jeśli dotychczas nie potrafiłeś tego dopilnować to - MOIM Zdaniem nie ma sensu wchodzić na środki ( tym bardziej na najmocniejszy "metka" )
Zejdziesz z cyklu, znowu nie będziesz tego pilnował, efekty zlecą, natomiast Twoje ZDROWIE dostanie po dupie na resztę życia... :|

Jeśli Twój BF wynosi 20%+ to nie ma sensu dalej masować, marnujesz potencjał masy, ciężko będzie Ci kontrolować kilogramy, budowanie mięśni i efekty nie będą na tyle dobre jakie mogłyby być.

Proponuje Ci przede wszystkim ustalić plan aby zejść do 10-13% tkanki tłuszczowej, później zaczął czystą masę, by się nie zalać i dopiero wtedy myśleć nad środkami.
Udowodnij sobie, że dasz radę i wtedy jak już wejść na cykl, jeśli będzie dalej Ciebie to kręcić - daj sobie chwile czasu - najważniejsze nie myśl emocjami... - by nie żałować :cry:

Dodatkowo z doświadczenia wiem, że jeśli to Twój pierwszy cykl, to wjeżdżanie na Metanabol nie jest dobrym pomysłem. To najsilniejszy STERYD, który powinno stosować się na końcu swojej "kariery"..
Musiałem to napisać, natomiast zrobisz jak chcesz, jeśli nie zależy Ci na zdrowiu - Twoja decyzja. Poczekaj na opinie chłopaków.

Co do Kofeiny, zacznij zmniejszać jedną tabletkę zaczynając od teraz co tydzień.
Dotychczas: 800mg > 600mg
Kolejny tydzień 600 > 400mg
Kolejny 400 > 200mg.

Powyżej 500mg uważa się za przedawkowanie.. W Twoim wieku, nie możesz katować w ten sposób układu i serca... Dodatkowo jeśli chcesz wejść na środki! Nie zrozum mnie źle, chce byś pożył jak najdłużej i jak najzdrowiej, nie życzę Ci źle, natomiast z tego wynika, że właśnie marnujesz długość swojego życia i w ten sposób nie pociągniesz tyle ile mógłbyś. :? :?

Przemyśl, poczekaj na info od innych i daj znać, zastanów się co jest Twoim celem, oraz priorytetem, czy obchodzi Ciebie zdrowie, poczekaj z decyzją i doradzę co dalej. Pozdrawiam ciepło
Johnny_Mielony
Okej, rozumiem. W takim razie myślę żeby przez pierwszy miesiąc robić redukcje przy 2200 Kcal i diecie makro a'la keto(bym poźniej wysłał plan do oceny). A dopiero potem jak schudnę parę kg z tłuszczyku to masować i dodać metanabol.

Koniecznie teraz, a nie później chciałbym wejść na cykl, bo w wakacje wyjeżdżam za granicę i niezbyt będę miał możliwość by bawić się z igłami.

A co do kofeiny to trochę przesadziłem, bo ten 800mg zdarza się naprawdę rzadko i na ogół jest to 400mg.

Odnośnie częstych przerw treningowych to często były podyktowane czasem na naukę, aczkolwiek teraz mam trochę lajtu z tej strony i doszedłem do wniosku że nawet lepiej mi idzie jak częściej trenuje.

Też zapomniałem napisać że mam dość duże wahania wagi(tłuszczu) w ciągu roku, bo dużo cardio robię w lato. Pod koniec września zeszłego roku ważyłem 75kg z bf 12.5% koło.
Steroidologia
Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem
ty jesteś na tym cyklu czy go zaczynasz ? daj znać bo z wyników wydaje mi się że jesteś albo byłeś :lol: :lol:

Na pewno Cholesterol - popracuj z dieta i dobrymi tłuszczami - druga sprawa , więcej wody :) plus dokwaszania - w postaci warzyw , kiszonek - spozywasz dużo białka i trzeba to wyrównać - lepiej się poczujesz :)
Johnny_Mielony
Planuje wejść od następnego tygodnia
Genno
Poczekaj. W tym wieku naprawdę nie warto wchodzić na cykl. Szczególnie taki mocny. Kazdy doświadczony bodybuilder odradza stosowanie sterydów poniżej 25 roku życia. To ogranicza rozwój mózgu i połączeń nerwowych. Szczerze cie proszę, zastanów się jeszcze. Robienie cyklu i od razu dawkowanie AI i innych środków to proszenie się o kłopoty. Nawet nie zrobiłeś badań hormonów.

IMO w twoim wieku i braku zobowiązań i stresów spokojnie urośniesz naturalnie. Pamiętam jak mało mi 20 lat trzeba było aby zredukować lub poprawić sylwetkę. Jaki masz cel? Spokojnie ogarniesz 3x FBW i 2x kardio. Spokojnie ci wystarczy. Jak z tym nie będziesz konsekwentny to żadna chemia ci nic nie da. Jak chcesz mieć moc na siłowni to keto odpuść. Szczególnie że potrzeba kilku tygodni do zaadoptowania organizmu na pozyskiwanie energii z kwasów tłuszczowych i ciał ketonowych.

Co do ćwiczeń jak się się skoncentrujesz na wielostawowych to poziom testosteronu ci się sam dodatkowo podniesie. Dieta, sen i ćwiczenia. Jak jeszcze alko i słodycze wywalisz to pójdzie lawinowo.
Kolunio1
Genno pisze: 03 lutego 2022, 22:53 - czw Poczekaj. W tym wieku naprawdę nie warto wchodzić na cykl. Szczególnie taki mocny. Kazdy doświadczony bodybuilder odradza stosowanie sterydów poniżej 25 roku życia. To ogranicza rozwój mózgu i połączeń nerwowych. Szczerze cie proszę, zastanów się jeszcze. Robienie cyklu i od razu dawkowanie AI i innych środków to proszenie się o kłopoty. Nawet nie zrobiłeś badań hormonów.

IMO w twoim wieku i braku zobowiązań i stresów spokojnie urośniesz naturalnie. Pamiętam jak mało mi 20 lat trzeba było aby zredukować lub poprawić sylwetkę. Jaki masz cel? Spokojnie ogarniesz 3x FBW i 2x kardio. Spokojnie ci wystarczy. Jak z tym nie będziesz konsekwentny to żadna chemia ci nic nie da. Jak chcesz mieć moc na siłowni to keto odpuść. Szczególnie że potrzeba kilku tygodni do zaadoptowania organizmu na pozyskiwanie energii z kwasów tłuszczowych i ciał ketonowych.

Co do ćwiczeń jak się się skoncentrujesz na wielostawowych to poziom testosteronu ci się sam dodatkowo podniesie. Dieta, sen i ćwiczenia. Jak jeszcze alko i słodycze wywalisz to pójdzie lawinowo.
Święta prawda. Nie można tutaj nic dodać.
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem. Pozdrawiam serdecznie.
Genno
Genno pisze: 03 lutego 2022, 22:53 - czw Poczekaj. W tym wieku naprawdę nie warto wchodzić na cykl. Szczególnie taki mocny. Kazdy doświadczony bodybuilder odradza stosowanie sterydów poniżej 25 roku życia. To ogranicza rozwój mózgu i połączeń nerwowych. Szczerze cie proszę, zastanów się jeszcze. Robienie cyklu i od razu dawkowanie AI i innych środków to proszenie się o kłopoty. Nawet nie zrobiłeś badań hormonów.

Co do treningu, to dam ci przykladowe zestawy ktorymi mozesz zonglowac przez co najmniej 2 lata robiac postepy:
A.
1. Martwy Ciag
2. Wyciskanie na lawce prostej
3. Wykroki ze sztanga
4. Podciagniecia na drazku podchwytem
5. wyciskanie zolnierskie sztangi / hantli
6. wioslowanie sztanga
7. akcesoria (biceps, triceps) -jak bedziesz mial jeszcze sile

B.
1. Przysiady ze sztanga
2. wyciskanie na lawce ukosnej
3. podciagniecia na drazku nachwytem
4. wioslowanie hantlami
5. wyciskanie zolnierskie
6. wyprosty tulowia na lawce (z obciazeniem)
7. akcesoria

Postepy zapisuj. Jest na telefonie swietna aplikacja FitNotes (android) lub Strong (apple). Ta ostatnia jest platna ale to daje dodatkowa motywacje do treningow.
Steroidologia

Podzielam
ODPOWIEDZ